Google Play'de uygulama yayınlama kazancımız tahmini ne kadar olur?

İşletim sistemi
Windows 11

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Selam, Google Play'de uygulama yayımlamak istiyorum ama belli bir kazanç, fiyat bilgim yok.

-İndirmeden para kazanılıyor mu? Evet ise tahmini kaç indirmede ne kadar?
-Reklamlar ne kadar kazandırıyor? Büyük bir sayfa reklamı veya köşe reklamı fark ediyor mu?
-Türkiye standartlarında TL olarak hesabımıza geçiyor, büyük ihtimal. Bunun yabancı insanların indirmesi ile bir ilgisi var mı? (sistem YouTube izlenmeden kazanma gibi mi?) dolar veya kuru yüksek olarak İngilizce bir uygulama yayınlasak olur mu?

Bu işlere girmiş, bilen kişiler yazabilirler mi? Teşekkürler.

İndirmelerden para kazanamazsın, tıklama başına ve gösterim başına göre kazanılıyor, net bir rakam olmaz değişkenlik gösterir. Ortalama 1.000 tıklama 0,1 ile 1TL arasında değişiyor.

-İndirmeden para kazanılıyor mu? Evet ise tahmini kaç indirmede ne kadar?

Hayır.

-Reklamlar ne kadar kazandırıyor? Büyük bir sayfa reklamı veya köşe reklamı fark ediyor mu?

Tabii ki fark eder. Her reklam aynı kazandırmaz. 10.000 reklam gösterimine 2 euro kazandiriyor diye biliyorum. Reklama tiklarsa kazanç artar.

-Türkiye standartlarında TL olarak hesabımıza geçiyor, büyük ihtimal. Bunun yabancı insanların indirmesi ile bir ilgisi var mı?

Döviz hesabı açarsan döviz olarak gelir. TL hesabına ise güncel kura göre gelir.

Dolar veya kuru yüksek olarak İngilizce bir uygulama yayınlasak olur mu?

Tabii ki. Uygulamayı yayınlarken hedef ülke sectiriliyor.

Tabii ki fark eder. Her reklam aynı kazandırmaz. 10.000 reklam gösterimine 2 euro kazandiriyor diye biliyorum. Reklama tiklarsa kazanç artar.

Döviz hesabı açarsan döviz olarak gelir. TL hesabına ise güncel kura göre gelir.

Türkiye'de kullanılacaksa euro ile gelmez kanunen yasak. 2 euro olacağınıda hiç sanmıyorum reklam gelirleri epey düştü zaten reklam geliri ile ciddi paralar kazanan yok. Trendlerdeki oyun ve uygulamalarda bile yok, genellikle bağış kısmı oluyor oradan para atan atıyor.

Peki uygulamaya kendimiz Başka bir şirketten özel reklam yerleştirsek. Google buna izin verir mi ? Adsens dışında. Tabi adsensin verdiği gibi bir reklam değil. İnstagram reklamları tarzında.

Yeni konular

Geri
Yukarı