Google şifrenizi değiştirin mesajı

duman6

Decapat
İyi günler.
Bugün hergün ki gibi girdiğim rutin bir site var çok sık kullanıyorum girdim siteye mesaj geldi telefon ve bilgisayarımın ekranına siteye girince mesaj şu;
Şifrenizi değiştirin.
Bir site veya uygulamadaki veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu Chrome, X sitesinin şifresini hemen değiştirmenizi öneriyor.
Bu nedir arkadaşlar baktım detaylara 38 sitede ki Chroma kayıtlı şifrelerim ifşa olmuş gözüküyor.
Endişelenmem gerekiyor mu? Hesabım da yüklü miktarda paralarda var sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şifreyi herhangi ekstra linke basarak değil sitenin kendisi üzerinden değiştir. Gelen mailde link felan varsa basma ama önlem almakta fayda var. Önce mailden başla.

Hata değil. Chrome artık Mozilla tarayıcısı gibi, yaşanan veri ihlallerini bildiriyor.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
Mesela X adlı sitede bir veri ihlali yaşandı. Google yaşanan veri ihlalinin olduğu siteye, e-posta adresin ile kayıtlıysan seni uyarıyor. Söylediği sitelere girip şifreleri değiştir. O siteler de kullandığın şifreler, eğer Google vb. hesaplarında varsa, onları da değiştir.

Ben de bir hort vererek konuyu açıklığa kavuşturayım.
Giriş yaparken kullandığınız "kullanıcı adı, şifre" kombinasyonları tahmin edilebilir, kolay şifrelerse (örneğin: 123456, 159753852, admin, password, asdfg123 vb.) Chrome bu şifreleri değiştirmeniz için uyarıyor.
Herhangi bir veri ihlali veya şifrenizin ele geçirilmesi durumu yok. Sadece ele geçirilebilir diye uyarı veriyor. Değiştirmekte fayda var.

Ben de bir hort vererek konuyu açıklığa kavuşturayım.
Giriş yaparken kullandığınız "kullanıcı adı, şifre" kombinasyonları tahmin edilebilir, kolay şifrelerse (örneğin: 123456, 159753852, admin, password, asdfg123 vb.) Chrome bu şifreleri değiştirmeniz için uyarıyor.
Herhangi bir veri ihlali veya şifrenizin ele geçirilmesi durumu yok. Sadece ele geçirilebilir diye uyarı veriyor. Değiştirmekte fayda var.
İçimi rahatlattın zaten eski şifrelerimi gösteriyo artık şifrelerimi random yapıyorum şunun gibi JGUTIGygIBvuyÖşTTKŞtTŞMttTPJTtiçtÖTJT$RRRFTREOWO+/&%+^%)TJFKD

Merhaba herkese. Chrome Browser'ı açtığımda çoğunlukla "şifrenizi değiştirin" uyarısı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim? Google hesabımın şifresini mi değiştirmem gerekiyor, yoksa başka basit bir çözümü var mı? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı