Google sunucularına bazen erişemiyorum

tkucukgenc

Hectopat
Daha fazla  
TurkNet kullanıcısıyım yakın zamanda statik IP hizmetimi başlattım, onunla alakalı mıdır bilmem ama dünden beri Google sunucularına bazen erişemiyorum. Farklı cihazlardan da denemeler yaptım sonuç aynı tracert ve ping testlerim ektedir. TurkNet yetkilileri ise bilmiyoruz dediler. Herhangi bir port mu engelliyor diye kontrol ettim tüm portlarım kapalı şu an sonuç hala değişmedi. Ne yapmam gerekiyor acaba?

Dosya Ekleri

• tracert.png
    tracert.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 48
  • ping.png
    ping.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet kullanıcısıyım yakın zamanda statik IP hizmetimi başlattım, onunla alakalı mıdır bilmem ama dünden beri Google sunucularına bazen erişemiyorum. Farklı cihazlardan da denemeler yaptım sonuç aynı tracert ve ping testlerim ektedir. TurkNet yetkilileri ise bilmiyoruz dediler. Herhangi bir port mu engelliyor diye kontrol ettim tüm portlarım kapalı şu an sonuç hala değişmedi. Ne yapmam gerekiyor acaba?
TurkNET kullanıcısıyım .Aynı sorunla karşı karşıyayım Youtube, Google gibi sitelere erişmekte zorlanıyorum. İnternetim olduğu halde Youtube'da internete bağlanın hatası alıyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Modem arayüzünden DNS ayarlarını Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olarak ayarladım şu anlık herhangi bir sorun oluşmadı, ping ve tracert testleri normalde döndü herkeste aynı sonucu vermemiş galiba ama bende şimdilik işe yaradı gibi duruyor.

Modem arayüzünden DNS ayarlarını Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olarak ayarladım şu anlık herhangi bir sorun oluşmadı, ping ve tracert testleri normalde döndü herkeste aynı sonucu vermemiş galiba ama bende şimdilik işe yaradı gibi duruyor.
Cevabın için teşekkür ederim bende forumda bir program sayesinde çözüm bulabildim. Tekrardan Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar.

TurkNet ile iletişime geçtiğimde onlardan kaynaklı bir sorun olduğunu belirttiler kısaca eğer sorun tekrar ortaya çıkarsa endişe edecek bir durum yok.

Geri
Yukarı