Google üçüncü taraf çerezler nedir?

rasitozbex

Hectopat
Daha öncesinde böyle bir yazı çıkmıyordu. Ne demek? Bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 189
Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı sitelerdeki önemli özellikler üçüncü parti çerez özelliğini kullanabiliyor. Fakat gizli mod kullanıyorsanız kapatmanızda bir sakınca yoktur. Ben normal kullanımda da ilgili seçeneği kapatıyorum ve bir sorunlar karşılaşmadım. Güvenlik açısından faydalı görüyorum. Tarayıcı ayarlarından kapatabilirsiniz.
Üçüncü taraf tanımlama bilgileri, doğrudan ziyaret ettiğiniz alan dışındaki etki alanları tarafından oluşturulur, dolayısıyla üçüncü taraf adı. Bunlar, site ler arası izleme, yeniden hedefleme ve reklam sunma için kullanılır.
Ayrıca reklam engelleyici kullanmıyorsunuz galiba. uBlock Origin kullanabilirsiniz.

Siz birinci taraf oluyorsunuz, Google ikinci taraf, Google Chrome ürünü ile ziyaret ettiğiniz herhangi bir site üçüncü taraf oluyor. Pek çok site, o sitenin içinde yaptığınız ayarları ya da değişiklikleri çerez yoluyla kaydediyor (bazen de siz bir şey yapmadan bilgi kaydediyor.) Chrome gizliliğinizin güvenliği için sizi bilgilendiriyor. Çerezleri kapatırsanız üçüncü taraf size sizin hakkınızda hiçbir şey hatırlamayacak, açık tutarsanız yukarıda bahsettiğim eylemleri yaptığınız taktirde kayıt altında kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı