Google'daki cinsel içerikli reklamlar nasıl engellenir?

434912

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FİFA'da( kişiye özel reklamlara izin verdim) ve NSS gibi oyunlarda Google saçma sapan reklamlar çıkarıyor. Öyle şeylerle ilgilenmediğim halde (hani cinsellikle erkekleri çekmeye çalışan RPG oyunları olur ya). Bundan bıktım artık. Çözümü yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Google cinsel içerikli reklamlara izin vermediği gibi cinsel içerikli sitelerde de reklamlarını yayınlamaya izin vermez. Virüs falan yemiş olmayın.

Hayır hani RPG oyunları olur ya azıcık göğüsleri gösterir bir de mobil oyun var kadın geçitten geçtikçe üstü açılıyor hatta bir yerde sansürleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne alaka bilmiyorum, gizli sekme açınca bende de aynısı oluyor. Daha garibi ise Aliexpress 'teki arama butonuna basınca çıkan öneriler. 😅😇

Arkadaşlar FİFA'da( kişiye özel reklamlara izin verdim) ve NSS gibi oyunlarda Google saçma sapan reklamlar çıkarıyor. Öyle şeylerle ilgilenmediğim halde (hani cinsellikle erkekleri çekmeye çalışan RPG oyunları olur ya). Bundan bıktım artık. Çözümü yok mu?
Reklam engelleyici.

Reklam kimliğini sıfırlama ve kimlik oluşması için farklı reklamlara tıklama yapılabilir.

Ben kişiselleştirilmiş reklamları kapalı tutuyorum. Ama genel olarak reklam engelleyici kullandığımdan, içeriklerin nasıl olduğunu bilmiyorum.

Bunu azaltmak için Web etkinliği gibi şeyleri tamamen devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Yaptığınız aramalar, tarayıcı geçmişi gibi şeyleri depolamaz. Buna göre öneri yapmayı bırakır.

Bazı oyun içi reklamlarda, sizin reklam verilerinizden bağımsız gögüs dekoltelerine odaklanmış reklamlar olabiliyor. Bu reklamları Google'un denetlemesi lazım. Ama oynadığınız oyunun yaş sınırı, kalitesine göre değişir. Genellikle sizden aşırı para ve vakit isteyen, şehir büyüt ve savaş oyunlarında bu tarz reklamlar ya da kullanıcının ilgisini çekmek için içerikler olabiliyor.

Google hesabı ile +18 aramalar yaparsanız ya da Instagram, Twitter gibi yerlerde +18 hesaplar vb. beğenirseniz de öneriler bu yönde gelecektir. Google veriyi sadece kendi yayınladığı reklamlardan çekmiyor. Büyük firmalar birbirleriyle ortaklaşa bu verileri kullanıyorlar. Yani yukarıda gösterdiğim şeyleri kapatsanız da, bu platformlar genellikle sizin gezdiğiniz, beğendiğiniz gönderilere göre şekilleniyor. Bunu engellemenin tek yolu reklam engelleyiciler.

Bilgisayar tarafında reklam engellemek için şu iki uzantıyı kullanmanız yeterlidir.

AdGuard'ın DNS adresini uygulayabilirsin. Çoğu telefon uygulamasındaki reklamları engelleyecektir. Ama saçmaladığı yerler de olacaktır. Eğer bir sitede erişim sorunu yaşarsan DNS geçici olarak devre dışı bırak.

2023-02-02_02-13.png

Daha detaylı filtreleme için AdGuard'ın ücretli DNS hizmetini kullanabilirsin.

AdGuard'ın telefon uygulamasını satın alabilirsin. Ömür boyu lisansı bu kura göre gayet uygun.

Ayrıca bağlantıdaki DNS hizmetleri de reklam, izleyici engelleme gibi şeyler sunuyorlar.

Next ve AdGuard DNS'lerin İstanbul sunucusunu bulunuyor. Yani hız sorunu yaşamazsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı