Google'ın reklam engelleyicilere neden sessiz kalıyor?

Alex Casey

Decapat
Teknolojik aletlerle azıcık haşırneşir olsanız bile reklam ve tracker engelleyicileri kullanıyorsunuzdur. Bu durumdan da en çok Google muzdarip zaten. Hatta uBlock Origin gibi eklentiler bırakın Google reklamlarını, YouTube'ta çıkan reklamları bile engelliyorlar. Fakat ona rağmen hala daha Chrome mağazasında vs. bu eklentiler var ve Google bunları engellemiyor. Hatta istese bu eklentilerin sahiplerine de para verebilir. Ama yapmıyor. Neden acaba?

Sen reklam engelleyici olmayan bir tarayıcı kullanır mıydın? Şahsen ben direkt Microsoft kütüphanesini kullanmaya başlardım ki zaten beni kaybettiler bile.

Teknolojik aletlerle azıcık haşırneşir olsanız bile reklam ve tracker engelleyicileri kullanıyorsunuzdur. Bu durumdan da en çok Google muzdarip zaten. Hatta uBlock Origin gibi eklentiler bırakın Google reklamlarını, YouTube'ta çıkan reklamları bile engelliyorlar. Fakat ona rağmen hala daha Chrome mağazasında vs. bu eklentiler var ve Google bunları engellemiyor. Hatta istese bu eklentilerin sahiplerine de para verebilir. Ama yapmıyor. Neden acaba?

Yani bu tabii bir varsayım ama bana göre reklam engelleyiciler sadece görüntü olarak engelliyorlar. Yani Google firmasına göre reklamlar gösteriliyor ve karşımıza çıkıyor gibi görüyor. Bu benim fikrim tabii.

Böyle bir şey için reklam engelleyicilere tüm dünyada yasak gelmesi lazım yoksa Chrome engeller insanlar destekleyen başka tarayıcıdan devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı