GoW vs RDR2

Yennefer O.V

Decipat
Katılım
10 Ağustos 2020
Mesajlar
3.146
Çözümler
6
Yer
Vengerberg
2018 yılında GOTY God of War'a gidince bir PC sahibi olarak ne kaçırdım acaba demiştim. Öyle bir oyun düşünün RDR 2 ile kıyaslanıyor ve RDR 2'yi geçiyor. İnanılır gibi gelmedi bana ve sonunda PC'ye çıkması ile oynama fırsatı buldum. Şu an hikayenin ortalarındayım sindire sindire oynamaya çalışıyorum ama net şekilde söylebilirim ki RDR 2 ile kıyaslanamaz bile. Hangi akla hizmet GOTY God of War'a gitmiş anlayabilmiş değilim. Oyun kötü değil, bakın oyun iyi hatta çok iyi ama RDR 2, Witcher 3 ile kıyaslanamaz. Oyunun ana hikayesi Witcher 3'ün DLC'si ya da yan görevi gibi bir şey açıkçası. Bazı anlarda ''ne gerek vardı şimdi buna'' dediğim zamanların dışında oynamaktan genel olarak keyif alıyorum God of War'dan. Bitirmeden net bir şey söylemek istemiyorum ama kısaca God of War çok çok iyi bir oyun ama ne bir RDR 2 ne bir Witcher 3 ne de bir Death Stranding olamaz. Sanırım benim sıralamamda Detroit Become Human ile Tomb Raider 2013 arasında bir yerde olacak gibi.
 

kaniel

Decapat
Katılım
4 Nisan 2020
Mesajlar
80
Yer
Yurt Odası
72 euro TR şartlarında ikisine de yeter ama sanırım siz TR'de değilsiniz. 60 euro civarında sanırım oyunların ikisi de. Sizin zevkinize kalmış bir şey, bol aksiyon seviyorsanız GoW, açık dünya keşif vs sevyorsanız RDR
 

Ravenholm

Picopat
Katılım
23 Ekim 2021
Mesajlar
326
Çözümler
1
Days Gone çok beğendiğim bir oyun. The Witcher 3 herkes tarafından beğenilen bir oyun. Gears 5 son zamanlarda satın aldım sevdim. Batman serisi ile tavsiyem olsun. İyi eğlenceler. Ayrıca GoW tabii ki de. İlk çıktığı zaman PS2'de oynayıp bitirdiğim günler var. Yılın oyunu seçilmişti. Bugün kü bebeler bilmez tabii.😏
Eski Hack and Slash tarzı God Of War oyunlarını ben de özlüyorum ama değişim iyi oldu bence. Ascension'dan sonra değişim lazımdı.
 

Rahman Can

Picopat
Katılım
21 Mayıs 2021
Mesajlar
190
Çözümler
1
Online sürümünü 10 saat oynadım. Online'daki şeyler var mı oyunda?

Online sürümünüde oynadım onlideki bütün mekanikler olmakla beraber daha fazlası da mevcut kesinlikle RDR 2 diyorum ikisini de oynamış biri olarak.

1.PNG
 

Deathstrokes

Centipat
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
555
Makaleler
1
2018 yılında GOTY God of War'a gidince bir PC sahibi olarak ne kaçırdım acaba demiştim. Öyle bir oyun düşünün RDR 2 ile kıyaslanıyor ve RDR 2'yi geçiyor. İnanılır gibi gelmedi bana ve sonunda PC'ye çıkması ile oynama fırsatı buldum. Şu an hikayenin ortalarındayım sindire sindire oynamaya çalışıyorum ama net şekilde söylebilirim ki RDR 2 ile kıyaslanamaz bile. Hangi akla hizmet GOTY God of War'a gitmiş anlayabilmiş değilim. Oyun kötü değil, bakın oyun iyi hatta çok iyi ama RDR 2, Witcher 3 ile kıyaslanamaz. Oyunun ana hikayesi Witcher 3'ün DLC'si ya da yan görevi gibi bir şey açıkçası. Bazı anlarda "ne gerek vardı şimdi buna" dediğim zamanların dışında oynamaktan genel olarak keyif alıyorum God of War'dan. Bitirmeden net bir şey söylemek istemiyorum ama kısaca God of War çok çok iyi bir oyun ama ne bir RDR 2 ne bir Witcher 3 ne de bir Death Stranding olamaz. Sanırım benim sıralamamda Detroit Become Human ile Tomb Raider 2013 arasında bir yerde olacak gibi.

Bu senin oyun zevkin. Çoğu kişi RDR sever çoğu kişi GoW. Bir aralar ıgn'de anket yapılmıştı. Bir sürü oyun vardı 1.3m oylama ile GoW en iyi oyun seçildi.
Bu arada Metacritic'de RDR 2'ye nazaran GoW oyuncular tarafından daha çok sevilmiş. Hatırlamıyorum tam ama RDR oyuncu puanlarında 8.0'larda GoW 9.0'larda. Çoğu oyuncu sevmiş yani GoW'ı bu zevk meselesi, sana inanılır gelmemesi normal iki oyunda baş yapıt çünkü. Ben RDR seviyorum diyene laf atmam. Ama GoW RDR ile kıyasalanamaz demek garip geldi bana. Hele ki Witcher'ın DLC'si gibi demek. Daha oyunun yarısında böyle bir sonuça varman çok saçma, bitirip konuşsaydın keşke.

72 euro bakiyem var. Başka oyun öneriniz varsa lütfen söyleyin.

İkisi de baş yapıt, GoW alsan RDR almadım diye pişman olmazsın, RDR alsan GoW almadım diye pişman olmazsın. Tek sorun RDR çok uzun, yani bayacak kadar uzun. Ben normalde tüm oyunları yavaş yavaş oynarım yan görev yaparım takılırım sonra ana göreve giderim falan. RDR 2'de aynı şeyleri yaptım fakat bir zaman sonra sıkıcı olmaya başladı ve durmadan hikaye üzerine oynamaya başladım. ESC basıp % kaç ilerlemişim diye baktığımda %10 falan görünce bayağı hiç oynayasım gelmiyordu oyunu. Silah kullanması çok sıkıcıydı oyunda bu yüzden çekemiyordu beni çok içine. Ama elinde sonunda bitirdim oyunu, gayet de güzel oyundu inanılmaz yavaş ilerlemesine rağmen ben beğenmiştim. GoW ise çok yerli yerinde bir oyun. Sana bit artık dedirtmiyor çünkü hikayesi yerinde son buluyor. Seni sıkmadan bitiyor oyun yani, bittikten sonra açık dünyadaki tüm yan etkinlikleride yaptıktan sonra artık doyuyorsun oyuna. Ama söyleyeyim RDR ne kadar seni çok götürecek bir oyun olsa da bitirdikten sonra girip açık dünyada görev kasacağını düşünmüyorum. Hikayesi doyuruyor seni, hatta oyunun ortalarında bile doymuş oluyorsun oyuna. Bu arada RDR uzun bir oyun hikayesi hemen açılmıyor. Witcher gibi düşün, başları sıkıcı devamı eğlenceli. Gerçi ben Witcher'ı bitirmeden saldım ama devamında az çok eğleniyordum. RDR alırsan sıkılırsan bırakma oynamaya devam et açılıyor hikayesi. GoW alırsan baştan içine çekiyor seni zaten, oyunun başı çok güzel çünkü. God of War'ı, God of War yapan şey var başta. Mükemmel bir boss fight. İkisini de tavsiye ediyorum. Ama bana sorsalar sonsuz dek hangisini oynamak istersin diye GoW derdim, tekrar oynanabilirliği RDR 2'ye nazaran çok daha yüksek.
 

Yennefer O.V

Decipat
Katılım
10 Ağustos 2020
Mesajlar
3.146
Çözümler
6
Yer
Vengerberg
Bu senin oyun zevkin. Çoğu kişi RDR sever çoğu kişi GoW. Bir aralar ıgn'de anket yapılmıştı. Bir sürü oyun vardı 1.3m oylama ile GoW en iyi oyun seçildi.
Bu arada Metacritic'de RDR 2'ye nazaran GoW oyuncular tarafından daha çok sevilmiş. Hatırlamıyorum tam ama RDR oyuncu puanlarında 8.0'larda GoW 9.0'larda. Çoğu oyuncu sevmiş yani GoW'ı bu zevk meselesi, sana inanılır gelmemesi normal iki oyunda baş yapıt çünkü. Ben RDR seviyorum diyene laf atmam. Ama GoW RDR ile kıyasalanamaz demek garip geldi bana. Hele ki Witcher'ın DLC'si gibi demek. Daha oyunun yarısında böyle bir sonuça varman çok saçma, bitirip konuşsaydın keşke.İkisi de baş yapıt, GoW alsan RDR almadım diye pişman olmazsın, RDR alsan GoW almadım diye pişman olmazsın. Tek sorun RDR çok uzun, yani bayacak kadar uzun. Ben normalde tüm oyunları yavaş yavaş oynarım yan görev yaparım takılırım sonra ana göreve giderim falan. RDR 2'de aynı şeyleri yaptım fakat bir zaman sonra sıkıcı olmaya başladı ve durmadan hikaye üzerine oynamaya başladım. ESC basıp % kaç ilerlemişim diye baktığımda %10 falan görünce bayağı hiç oynayasım gelmiyordu oyunu. Silah kullanması çok sıkıcıydı oyunda bu yüzden çekemiyordu beni çok içine. Ama elinde sonunda bitirdim oyunu, gayet de güzel oyundu inanılmaz yavaş ilerlemesine rağmen ben beğenmiştim. GoW ise çok yerli yerinde bir oyun. Sana bit artık dedirtmiyor çünkü hikayesi yerinde son buluyor. Seni sıkmadan bitiyor oyun yani, bittikten sonra açık dünyadaki tüm yan etkinlikleride yaptıktan sonra artık doyuyorsun oyuna. Ama söyleyeyim RDR ne kadar seni çok götürecek bir oyun olsa da bitirdikten sonra girip açık dünyada görev kasacağını düşünmüyorum. Hikayesi doyuruyor seni, hatta oyunun ortalarında bile doymuş oluyorsun oyuna. Bu arada RDR uzun bir oyun hikayesi hemen açılmıyor. Witcher gibi düşün, başları sıkıcı devamı eğlenceli. Gerçi ben Witcher'ı bitirmeden saldım ama devamında az çok eğleniyordum. RDR alırsan sıkılırsan bırakma oynamaya devam et açılıyor hikayesi. GoW alırsan baştan içine çekiyor seni zaten, oyunun başı çok güzel çünkü. God of War'ı, God of War yapan şey var başta. Mükemmel bir boss fight. İkisini de tavsiye ediyorum. Ama bana sorsalar sonsuz dek hangisini oynamak istersin diye GoW derdim, tekrar oynanabilirliği RDR 2'ye nazaran çok daha yüksek.
Bitirince daha detaylı bir paylaşım yapacağım Witcher 3 DLC'si gibi deme sebebim belli. Witcher 3 yan görevleri ana görev gibi çünkü. God Of War yan görevleri o kadar sıkıcı ki. Tabii ki bu öznel bir şey ama çeşitlilik ortada. O öznel değil. RDR 2 konusunda da öyle. Oyuncuların verdikleri puanlar ise PS'den kaynaklanıyor. PS özel oyunu olduğu için tabii ki PS oyuncularının hepsi GoW'a tam not verecek. Özel bir oyun çünkü. Bu basit bir gerçek. Ama dediğin gibi RDR 2 bir başyapıt bu sonucu algılayamamam normal. GoW benim için asla başyapıt seviyesinde olmayacak gibi ama bitirdikten sonra daha net konuşurum.
 

Aeronight

Hectopat
Katılım
1 Ağustos 2018
Mesajlar
1.250
Makaleler
1
Çözümler
19
Bana göre RDR2. Ben God of War'u çok seven bir insandım. Son oyundan eskilerinin tadını alamadım. Öncekileri silip süpürmüştüm. Bunun sinematikleri cidden çok iyi ama combatı, kontrolleri vs. alışamadım bir türlü. Zar zor bitirdim diyebilirim. RDR2 kesinlikle daha iyi bir oyun.
 
Yukarı