GPU Clock Nasıl Sabitlenir?

BthnKnbr

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken GPU clock 1925'e kadar çıkıyor. Bunu nasıl 1500'e sabitleyebilirim? Eskiden 1500'ü geçmezdi ancak son zamanlarda kendiliğinden 1925'e çıkmaya başladı.

Dosya Ekleri

• 7a6b6d27-297d-43b5-9d69-ac6891cacb52.jpg
    7a6b6d27-297d-43b5-9d69-ac6891cacb52.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı nedir? Ek olarak daha yükseğe kendiliğinden çıkması performans demek, tabii ısı da demek :)

Oyun oynarken GPU clock 1925'e kadar çıkıyor. Bunu nasıl 1500'e sabitleyebilirim? Eskiden 1500'ü geçmezdi ancak son zamanlarda kendiliğinden 1925'e çıkmaya başladı.

Hocam eğer kart ısınmıyorsa niye GPU clocku düşürmek gibi bir isteğiniz var? Performans kaybı yaşarsınız.

Yeni çıkan oyunlar iyi donanım istiyor ve bu yüzden çekirdek hızınız artıyor. Ekran kartının tam kapasite çalışıyor olması kötü bir şey değil, ekran kartına zarar verecek anlamına gelmiyor. Karttan alabileceğiniz en fazla verimi alıyorsunuz anlamına geliyor. Isınma problemi de yoksa kullanmaya devam. (hoş, eğer ısınma problemi varsa bunun çözümü clock değerini düşürmek değildir)

E
Ekran kartı nedir? Ek olarak daha yükseğe kendiliğinden çıkması performans demek, tabii ısı da demek :)
Ekran Kartı 1660 Ti
Hocam eğer kart ısınmıyorsa niye GPU clocku düşürmek gibi bir isteğiniz var? Performans kaybı yaşarsınız.
Kendi 1500'ü geçmiyorken hiç bir oyunda 60-65'i geçmezdi. Şuan da yaptığım hiç bir değişiklik yok aynı oyunlarda yine aynı olaylar ancak 1925'e çıkıyor ve 70-75'e kadar ulaşıyor. FPS Konusunda bir sıkıntım yok ancak 75 ne kadar zarar verir bir bilgim de yok.
Yeni çıkan oyunlar iyi donanım istiyor ve bu yüzden çekirdek hızınız artıyor. Ekran kartının tam kapasite çalışıyor olması kötü bir şey değil, ekran kartına zarar verecek anlamına gelmiyor. Karttan alabileceğiniz en fazla verimi alıyorsunuz anlamına geliyor. Isınma problemi de yoksa kullanmaya devam. (hoş, eğer ısınma problemi varsa bunun çözümü clock değerini düşürmek değildir)
70-75'e kadar ulaşıyor ama bu durum 1500 sabitken böyle değildi. Sormak istedim 1500'e sabitlemek mümkün mü diye.

E

Ekran kartı 1660 Ti.

Kendi 1500'ü geçmiyorken hiçbir oyunda 60-65'i geçmezdi. Şu an da yaptığım hiçbir değişiklik yok aynı oyunlarda yine aynı olaylar ancak 1925'e çıkıyor ve 70-75'e kadar ulaşıyor. FPS konusunda bir sıkıntım yok ancak 75 ne kadar zarar verir bir bilgim de yok.

70-75'e kadar ulaşıyor ama bu durum 1500 sabitken böyle değildi. Sormak istedim 1500'e sabitlemek mümkün mü diye.

Eğer kart 80 dereceyi geçmiyorsa sorun yok. Bize FurMark testi yapıp sonuçları atar mısın tam olarak nasıl yapıldığı bilmiyorsan YouTube'a bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı