GPU boşta 90 derece oluyor

MantiSQ

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, uzun zamandır bilgisayarımda gereksiz bir ısı olduğunu fark ettim. Ben oyun oynayan biriyim ama hep aynı oyunu oynamama rağmen bu sefer daha fazla sıcak olduğunu fark ettim ve oyundan çıktım. Bakın hiçbir şey açık değil her şey kapalı masaüstünde görev yöneticisine baktım, bir de ne göreyim hiçbir şey açık değilken GPU ısısının 90° olduğunu fark ettim. Korktum çünkü bir anda 98° oluyordu. Patlayacak sandım ki sadece durduk yere ısınıyordu ve birkaç gün önce tiz bir ses bilgisayarımdan geliyordu. Ne oluyor dedim şu an bu durumdayım maddi veya bilgisayar içi bir çözüm var mı varsa lütfen yazar mısınız? Ekran görüntüsü alırken dediğim seviyeden daha düşük bir ısı vardı.

Görev Yöneticisi 15.10.2021 17_55_00.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam GPU ile CPU'nuz tümleşik CPU sıcaklığınız nedir?
İşlemci termal macun yenileyerek veya yeni bir soğutucu alarak sıcaklıkları büyük ölçüde düşürebilirsiniz.

Selam en son ne zaman termal macununu değiştirdiniz? Ekran kartı kac yıllık?

Hocam ekran kartı yok aslında bir nebi CPU'yu kullanıyor gibi laptop ve ocak 2020'de aldım bilgisayarı.
Hocam GPU ile CPU'nuz tümleşik CPU sıcaklığınız nedir?
İşlemci termal macun yenileyerek veya yeni bir soğutucu alarak sıcaklıkları büyük ölçüde düşürebilirsiniz.

Macuna bir baktıracağım hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı