GPU ile Güçlendirilen Bilim ve Yenilikler GPU Teknoloji Konferansı 2011’i Yönetiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.488
Çözümler
816
Beğeniler
93.361
Yer
İstanbul
Konferansta Los Alamos Ulusal Laboratuarı ve NVIDIA’nın Birlikte Ev Sahipliği Yapacağı Yüksek Performanslı Hesaplama Sempozyumu da Yer Alacak

TÜRKİYE, İstanbul — 10 Şubat 2011 — NVIDIA bugün, üçüncü yıllık GPU Teknoloji Konferansı’nın (GTC) 11-14 Ekim 2011 tarihleri arasında yeniden San Jose’s McEnery Kongre Merkezi’nde yapılacağını duyurdu. Bu yıl ayrıca, Los Alamos Ulusal Laboratuarı da Hızlandırılmış Yüksek Performanslı Hesaplama (HPC) Sempozyumunu bu konferans kapsamında gerçekleştirecek.

Geçen yıl yapılan ve özellikle GPU’nun bilimsel, görsel ve teknik hesaplamayı nasıl değiştirdiğini daha iyi anlamak isteyen hesaplamaya dayalı çalışmalar yapan bilim adamları, mühendisler ve geliştiricileri hedefleyen GTC, 280 saatten fazla içerik sundu. 2010 yılındaki katılım yüzde 50 üzerinde bir artış gösterdi, bu yıl katılımın daha da artması bekleniyor. Süper hesaplama ve süper hesaplamanın bilim, görüntüleme ve yenilikler konusundaki önemi konusundaki global farkındalık ile bu yıl yapılacak olan GTV kaçırılmayacak bir etkinlik.

NVIDIA baş bilim adamı Bill Dally, “GTC, bilimsel ve teknik GPU hesaplama çevreleri için en önemli etkinlik olarak yıllık gündemde yerini aldı” dedi ve şöyle devam etti, “Hızlandırılmış HPC Sempozyumu’nun da bu etkinliğe dahil olması, GPU’ların paralel hesaplamadaki kritik önemini vurgulamaktadır.”

Önde gelen ABD ulusal güvenlik araştırma kuruluşlarından Los Alamos Ulusal Laboratuarı, bilgi paylaşımına olanak vermek ve dünyanın en önemli teknoloji sorunlarını çözmeye yardımcı olmak üzere dünyanın lider süper hesaplamacılarını bir araya getirmek amacıyla bağımsız bir etkinlik olan Hızlandırılmış HPC Sempozyumu’na ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinlik bu yıl GTC 2011 kapsamında yapılacaktır ve ev sahipliğini Los Alamos Ulusal Laboratuarı ile birlikte NVIDIA yapacaktır.

Los Alamos Ulusal Laboratuarı’ndan araştırmacı bilim adamı Ben Bergen, “GTC’nin hızla büyüyen başarısı, Hızlandırılmış HPC Sempozyumuna birlikte ev sahipliği yapmak için doğal bir buluşma yerine olanak vermiştir. Bu etkinlik, tüm dünyadaki araştırma laboratuarlarından üst düzey bilim adamlarını bir araya getirmektedir, donanım ve yazılım geliştirme konusundaki ilgileri GTC ile mükemmel bir şekilde eşleşmektedir” dedi.

Illinois Urbana-Champaign Üniversitesi’nden Fizik Swanlund Profesörü Klaus Schulten, “Bu kadar geniş aralıkta araştırma disiplinlerinin sunulduğu bir konferans nadiren yapılıyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti, “Böyle bir etkinliğin mümkün olması, GPU’nun karmaşık bilimsel problemler üzerindeki heyecan verici etkilerinin önemli bir göstergesidir.”

Microsoft, Supermicro, PNY, Adobe, Next IO, GE Intelligent Platforms, AMAX, Appro, The Portland Group ve Wolfram Research gibi çok sayıda sponsor ve katılımcı şimdiden yerlerini ayırttılar.

GTC ile ilgili ek bilgiye GPU Technology Conference adresinden ulaşılabilir. Bu site, düzenli e-posta güncellemeleri ve özel teklif bildirimleri için kayıt olmayı gerektirmektedir.
 


Durum
Mesaj gönderimine kapalı.


Yukarı