GPU mobil mi Max-Q mu?

FaustRIP

Hectopat
Selam günaydın arkadaşlar kafama takılan bir soru var da.

Öncelikle;

Bir laptobun ekran kartının Mobile - Max-Q ya da herhangi farklı bir model olduğunu nasıl anlarız?

İkinci olarak bu gün elime ulaşıcak olan Teknosa'dan 12 Taksitle toplam da 7 bIn liraya aldığım;

17.3 FHD ASUS TUF

Laptobundaki GTX 1660 Ti
Mobil mi?
Max Q mu?
Öğrenmek istiyorum.
Eskiden GTX 980M falan yazardı şimdi kalkmış onlar sanırım.
Almakla iyi mi ettim kötümü ettim bir fikir verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sormaktansa araştırarak aradığınız konuları bulmanızı öneririm.

Bir laptobun ekran kartının Mobile - Max-Q ya da herhangi farklı bir model olduğunu nasıl anlarız?

GPU-Z ile:

Mobil mi?
Max Q mu?

İkisi de değil. Hem mobil hem de Max-Q sürümler masaüstü muadillerden yavaştı. Bunlar gayet hızlı. Sizdeki msaüstü sürüme eşdeğer sürüm.

Almakla iyi mi ettim kötümü ettim bir fikir verir misiniz?

ASUS almakla iyi etmişisiniz. Belli bir kalite çıtası var. İşlemcisi 3. nesil AMD, 4. nesil çıkacak ama 3. nesil olduğu için ucuza geldiyse ne ala.

GPU-Z ile:

İkisi de değil. Hem mobil hem de Max-Q sürümler masaüstü muadillerden yavaştı. Bunlar gayet hızlı. Sizdeki msaüstü sürüme eşdeğer sürüm.

ASUS almakla iyi etmişisiniz. Belli bir kalite çıtası var. İşlemcisi 3. nesil AMD, 4. nesil çıkacak ama 3. nesil olduğu için ucuza geldiyse ne ala.

içimi rahatlattınız recep bey teşekkürler
Sormaktansa araştırarak aradığınız konuları bulmanızı öneririm.

inanın bana bi bilgisayar üzerinde ne kadar araştırma yapılabilirse yaptım ürün özellikleri kısmındaki cihaz tanıtım formalitelerini ezberledim nerdeyse bu mobile(sadece m harfi ekli sanardım m harfi ekli olmayan mobil kartlar da varmış) ve max q işini yeni öğrendiğim için sorma gereği duydum.
O ekran kartına o işlemci ne alaka anlamıyorum.
Online oyunlarda tıkanır.

tıkanmıyor aslında i7 7700hq den bi tık fazla performans veriyor ve i7 7700hq dan daha az güç tüketerek yapıyor amd nin hakkını yiyosunuz
GPU-Z ile:

ürünü taksit imkanını da göz önünde bulundurarak yaklaşık orjinal fiyatından 1300 tl küsür indirimli aldım denebilir muadilleri 8.5 civarında seyrediyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı