HD 6970 GPU sıcaklığı -128 derece görünüyor

Termal macun sür biraz olsun düşecektir ve kasanın içindeki tozları vs. hepsini al
termal macununu değiştim yeniden sürdüm ama fayda etmedi
O dereceye çıkabilmesi de bir garip olur hocam. Mesela GPU-Z gibi programlarla da bir baksanız belki algılayıcıda problem vardır veya program yanlış gösteriyordur. Önce o seçeneği eleyin sonra ele alalım.
128dereceye kadar kartın kendini kapatması lazım en azından. Bu arada referans tasarım blower fan olanlardan mı kartınız? Fan çalışma durumunu kontrol ettiniz mi? Ayrıca fan hızını da düşürmek değil yükseltmeniz lazım daha iyi soğuması için eğer müdahale edecekseniz.

MSI Afterburner'dan baktım orada da -240 derece yazıyordu ayrıca hızda bir değişiklik yapamıyorum uçak motoru gibi dönüyor.
Sensör hatalı yüksek ihtimalle. DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemek işe yarayabilir.

DDU'u nereden indireceğim link var mı?

Son düzenleme:

MSI Afterburner'dan baktım orada da -240 derece yazıyordu ayrıca hızda bir değişiklik yapamıyorum uçak motoru gibi dönüyor.

Sıcaklık sapıttığı için kart koruma olarak fanları hızlandırıyor, her ne kadar soğuk olsa bile.

Fan hızlı dönmesinin sebebi sıcaklık sensöründe arıza olması ve -128 derece olamayacağı için fanın kafasının karışması ve tam devir dönmesidir. Sıcaklık sensörü arızalı olabilir. Ya da driver sorunlu olabilir, DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurun.

DDU ile kaldırıp tekrar kurdum fakat bir şey değişmedi.

Dosya Ekleri

• afterburner.png
    afterburner.png
    122,8 KB · Görüntüleme: 34
DDU ile kaldırıp tekrar kurdum fakat bir şey değişmedi.
Sensörler hatalı o zaman, başka bir ihtimal kalmıyor. Hatta şu an GPU sıcaklığı mutlak sıfırın altında.
Ya sensörleri ya da ekran kartını değiştirmeniz gerek sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı