GPU sürücü güncellerken virüs bulaştı

egemeninan

Decapat
GeForce Experience uygulamasından ekran kartımı güncellicektim başlattığım anda Windows Defender yüklemeyi iptal edip 2 tane virüs buldu. Ne yapmam gerekir?
Başka forumlara sordum birisi Windows Defender'i kapat diyor diğeri eğer PC'deki başka bir virüs ekran kartı sürücülerine bulaştıysa tek çare format falan diyor yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-15_001745581.png
    resim_2022-08-15_001745581.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 59
GeForce Experience uygulamasından ekran kartımı güncellicektim başlattığım anda Windows Defender yüklemeyi iptal edip 2 tane virüs buldu. Ne yapmam gerekir?
Başka forumlara sordum birisi Windows Defender'i kapat diyor diğeri eğer PC'deki başka bir virüs ekran kartı sürücülerine bulaştıysa tek çare format falan diyor yardım eder misiniz?

Orijinal siteden mi yüklediniz.

Çünkü fark ettim bazı insanlar ücretsiz olan bir şeyi bile kendi sitesinden değil de korsan indiriyor.

Malwarebytes ise detaylı bir tarama yapın, daha sonra sürücüleri mümkün olduğunda kendi sitesinden yüklemeye çalışın. Sorun yaşarsanız windows update ile de yükleyebilirsiniz.

Yukarıdaki arkadaşlar okuduğunuzu anlamıyorsunuz herhalde. Uygulamadan indirdim diyor. False-positive. Defender saçmalığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı