GPU termal macunu yenilenmeli mi?

mr.zeemekit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı toplayalı 4 sene oldu, şu an yeni bir SSD aldım. Montaj yapacağım ancak güzelce temizleyeyim de diyorum. Termal macun da aldım. Sizce GPU'yu yenilemem gerekli mi? Sıcaklık değerleri mesela Deep Rock Galactic oyununda %100 kullanımla
  • GPU: 72-74
  • CPU: 65-67
civarında dolaşıyor. Sizce değerlerim nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yenilenme zamanı gelmiş gibi. Kışın bu dereceler fazla gibi fakat bilinçli değilseniz bilen birine yaptırın çünkü kartı söktükten sonra birleştirmek zor olabiliyor.

Peki kompresörüm yok tozlar için öneriniz var mı? Bir de termal macunu çıkartırken saf alkolle mi yapmalı o konuda düşünceniz nedir?

Peki kompresörüm yok tozlar için öneriniz var mı? Bir de termal macunu çıkartırken saf alkolle mi yapmalı o konuda düşünceniz nedir?
Saf alkol en iyisidir. Saf alkolunuz yoksa kuru ve yumuşak bezle silebilirsiniz fakat 4 yılda o macun taş gibi olmuştur sizi zorlayabilir. Saç kurutma makinesini soğuk olarak açabilirsiniz veya tıraş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Diş fırçaşı da olur.

Teşekkürler cevabınız için. Saf alkol malesef yok kuru bezle deneyeceğim umarım temizleyebilirim. Kullanılmış bir boya fırçası var temiz fakat kullanılmış olması bir problem yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı