GPU Tweak 2 performansa etki eder mi?

enesarikaya1120

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. ASUS Dual RX580 OC 8 GB ekran kartım var. GPU Tweak AMD Radeon ayarları ile ayni şeyleri mi yapıyor? GPU Tweak indirsem performansa yardımı dokunur mu?

Merhaba. ASUS Dual RX580 OC 8 GB ekran kartım var. GPU Tweak AMD Radeon ayarları ile ayni şeyleri mi yapıyor? GPU Tweak indirsem performansa yardımı dokunur mu?

Çok derin açıklamalarda bulunamayacağım ama Tweak 2'yi eski bilgisayarımda kullanmıştım. Eğer Memory clock ve GPU clock değerlerini manuel olarak girip bilgisayarın için sınırı bulursan gözle görülür bir performans elde edebiliyorsun. Yavaşça değerleri arttırıp ekranda yırtılma gördüğüm anda değer azaltıp sınırımı belirliyordum. Ama oyunlarda ekranda yırtılmalar meydana geliyor. Rahatsız edici bir sürü bir takım karıncalanmalar falan oluyor. Pcni kafanda bitirmediysen OC mod üzerinden değerleri 100 200 MHz arttır yeter. Benim gibi sınırlarda gezme. Radeon'un sağladığı performans ayarlamalarından daha performanslı olur ama sağlıklı olur mu? Onu bilen birine sormak lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı