GPU Tweak ile sisteme zarar verilebilir mi?

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Arkadaşlar, bir bilgisayarda GPU Tweak 2 kurulu ve bu bilgisayarı, programı kullanmayı bilmeyen biri açıp kullandı diyelim. GPU Tweak 2'nin içine girip en fazla ne yapabilir? Sisteme ne gibi zararlar verebilir? Ya da verebilir mi?

Arkadaşlar, bir bilgisayarda GPU Tweak 2 kurulu ve bu bilgisayarı, programı kullanmayı bilmeyen biri açıp kullandı diyelim. GPU Tweak 2'nin içine girip en fazla ne yapabilir? Sisteme ne gibi zararlar verebilir? Ya da verebilir mi?

Saçma sapan bir overclock yapıp ekran kartını bozabilir, kolay kolay bozulmaz genede. En kötü ihtimal bu.

Valla ben MSI Afterburner ile OC denemeleri yaparken değeri fazla girdiğimde kart sistemi yeniden başlatıyor veya tamamen kapatıyordu. Ama ayarlarda OC ayarı kısmını Extended a falan çekersen bilemiyorum. Büyük ihtimal sistem kendini kapatır veya yeniden başlatır gibime geliyor.

Birisine yeni bir laptop aldık, Windows 10 kurdum vs. ben sıcaklıkları takip etmesi için bu programı da yükleyeyim dedim. Bir şeyi kurcalama dedim şimdi kurcalar bozarsa canım sıkılır.

Birisine yeni bir laptop aldık, Windows 10 kurdum vs. ben sıcaklıkları takip etmesi için bu programı da yükleyeyim dedim. Bir şeyi kurcalama dedim şimdi kurcalar bozarsa canım sıkılır.

Bir şeyi kurcalıyorsa o onun problemi ve sorunudur. Kendi isteğiyle yapıyor sonuçta. Yaptığı yanlışıda kendisi çeker.

Ama üzülürüm. Yazık çok para verdiler tabii ki onun hatası ama.

İyide uyarını yapmışsın. Şahsen ben dedikten sonra yapıyorsa o onun suçudur. Dahada bir şey dememde yardımda etmem o insana bu tarz konularda.
Hocam bu kadar korkmayın arkadaşınız bu kadar para verdiği şeye bebeği gibi bakar.

:D vallahi ben 10 bine falan topladığımız kasayı arkadaş yola çıktı ben yoldayken bozdum o derece. Bazen o iş o şekilde olmuyor :)

Geri
Yukarı