GPU ve CPU kullanım değerleri

CypherF9

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, termal macun yenilemesi yaptıktan sonra bu şekilde bir sorunla karşılaşmaya başladım. Oyun oynarken GPU kullanımı %100'den bir anda 0 düşmesi sonucu sürekli ani takılmalar meydana geliyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem özelliklerim.
Intel(r) Core(tm) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
MSI AMD Radeon RX 470 4 GB 256Bit.
ASRock B150M Pro4/Hyper
2x8 GB Kingston HyperX furry.
Video sistem boştayken çekilmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar, termal macun yenilemesi yaptıktan sonra bu şekilde bir sorunla karşılaşmaya başladım. Oyun oynarken GPU kullanımı %100'den bir anda 0 düşmesi sonucu sürekli ani takılmalar meydana geliyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem özelliklerim.
Intel(r) Core(tm) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
MSI AMD Radeon RX 470 4 GB 256Bit.
ASRock B150M Pro4/Hyper
2x8 GB Kingston HyperX furry.
Video sistem boştayken çekilmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Takılmayı hangi oyunlarda karşılaşıyorsunuz? Sistem boştayken de takılma yapıyor mu? Neyin termal macunu değiştirildi? İşlemci mi ekran kartı mı? İşlemcinizin ısısı oyundayken ve boştayken kaç derece?

bilgisayar boşta böyle çalışmaz ayrıca voltage bilerek mi artırdınız msı afterburner da
voltaj ayarlarında değişiklik yapmadım varsayılanda olarak seçili.
Takılmayı hangi oyunlarda karşılaşıyorsunuz? Sistem boştayken de takılma yapıyor mu? Neyin termal macunu değiştirildi? İşlemci mi ekran kartı mı? İşlemcinizin ısısı oyundayken ve boştayken kaç derece?
Black Desert Online oynuyorum. Ekran kartı ve işlemci macununu değiştirdim. oyundayken ekran kartı sıcaklığı 65-70 derece arasında değişiyor cpu sıcaklığı 44 dereceleri gösteriyor. boştayken 28-31 arası değişiyor .

Son düzenleme:
Mmporg oyunalarda bahsettiğin drop bende de oluyor. Harddisk kaynaklı olarak ben sorunu halletmiştim. SSD'ye taşıyınca drop çözülmüştü. Deneyebilirsin. Ama yukarıda dedikleri gibi boştaki windowsa bu kadar yük binmesi normal değil. Boşta Windows bu şekilde çalişmaz. Görünen sadece oyundaki anlık aldığın dropdan fazla sorunun var gibi
.

ekran kartını söktüm şimdi gpu chipinin üzerinde bu şekilde kırık yada çatlak var bundan bu sepepleten oluşuyor sanırım.

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 35
Daha önceki kurumuş macunu temizlerken zarar vermiş olabilir misin ?
titizlikle peçeteyle temizledim farklı araç gereç kullanmadım
termal macun yenilemeden once ısıdan kaynaklı çatlama olmuş olabilir mi diyeceğim çok yüksek ısı görmedim 80-85 oluyordu. sistem 5 6 senelik. ilk defa 1 ay once termal macun yeniledim o zamandır bu şekilde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı