GPU yük altında kaç derece olmalıdır?

100 dereceye kadar yolu var, 80 dereceye kadar iyi sıcaklıklardır.

Eski GPU'lar için böyle fakat yeni nesil GPU'larda 100 derece aşırı yüksek demek 80 derecede öyle bana kalırsa Max 76-77 derece üstü sıkıntı yeni GPU'larda yoksa benim GTX 480 112 derece ile çalışmıştı bir ara sorun olmadan.

Karta göre değişir. Örnek olarak RX580 için 78-80C sıcaklıklar iyi değer olarak sayılır fakat 1650 Super için bu değerler çok yüksektir. Google'da örnek olarak "ASUS ROG STRIX GTX 1070 Load Temperature" şeklinde aratırsanız çıkan sonuçlarda kartınız için varsayılan değerleri görmüş olursunuz.

Eski GPU'lar için böyle fakat yeni nesil GPU'larda 100 derece aşırı yüksek demek 80 derecede öyle bana kalırsa Max 76-77 derece üstü sıkıntı yeni GPU'larda yoksa benim GTX 480 112 derece ile çalışmıştı bir ara sorun olmadan.
Size göre öyle olabilir fakat NVIDIA' ya göre 3000 serisi kartların maximum sıcaklık derecesi 93 olmalı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12 KB · Görüntüleme: 234
Bence de 80° üstü sıkıntılı değerler ama Laptop tarafında dandik laptop çok hâlâ.

Yeni konular

Geri
Yukarı