GPU'daki yükü ağırlıklı olarak CPU'ya vermek istiyorum

takashiskip

Hectopat
Arkadaşlar işlemcim ekran kartıma göre daha güçlü ve ben ekran kartım yerine işlemcimin daha çok kullanılmasını istiyorum bunu manuel olarak veya otomatik nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Bunu yapamazsın, ikisi de ayrı cihaz/aygıtlar, CPU'nun yaptığını GPU yapamaz.

Demeye çalıştığım şey mesela Discord'da da olduğu gibi donanım ivmesi olayı CPU'dan kullanmak yerine ekran kartından kullanıyor bilgisayarda öyle bir şey yok mu?

Eğer GPU değil CPU kullanılmasını istiyorsanız oyun grafik ayarlarını düşürmelisiniz. Bu da pek tavsiye ettiğimiz bir durum değildir. GPU'nun %100 kullanılması olması gereken bir durumdur.

Eğer GPU değil CPU kullanılmasını istiyorsanız oyun grafik ayarlarını düşürmelisiniz. Bu da pek tavsiye ettiğimiz bir durum değildir. GPU'nun %100 kullanılması olması gereken bir durumdur.

Garip bir sorunum var o konuda da ekran kartı zorlandığı zaman sürekli ama sürekli fps drop giriyor resmen oyunu oynayamıyorum hele ki FPS tarzı oyunlarda çekilmez oluyor.

Garip bir sorunum var o konuda da ekran kartı zorlandığı zaman sürekli ama sürekli FPS düşmesi giriyor resmen oyunu oynayamıyorum hele ki FPS tarzı oyunlarda çekilmez oluyor.

Bunun sebebi sadece GPU yükü değil, sıcaklıklar, diskin okuma yazma hızı, RAM yetersizliği, inputlag gibi şeyler olabilir. Bu tarz bir sıkıntısınız varsa bütün sistem bileşenlerinizi, sıcaklık ve kullanım değerlerini, hangi oyunlarda hangi sıkıntıları yaşadığınızı ve FPS değerlerini belirterek yeni konu açmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı