Çözüldü GPU'ya Overclock Yapmanın Belli Sınırı Var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki sorunun biraz kafa karıştırıcı olduğunun farkındayım o yüzden burada biraz açacağım. Elbette sınırı olduğunu biliyorum fakat asıl bahsetmek istediğim şuydu:
Atıyorum OC ile 1860 MHz sağlayan bir RTX 2080 ekran kartı var. Fakat bende ise RTX 2080 Dual-A8G-EVO var. Asus'un sitesinde bu kartın OC Mode: Boost Clock 1755 MHz olarak görünüyor. Bu 1755 MHz maksimum sınırı anlamına mı geliyor yoksa bu kartı da aşırtıp 1860 vb. değerlere çıkarmak mümkün müdür?

Çözüm
Sogutmasi iyi oldugu surece isterseniz 3GHz'ye bile overclocklarsiniz. Guc kaynaginiz besleyebilecekse baska bir bilesenin iyi olmasina gerek yok.
Elimde GTX1650 var ve 2010Mhz'ye cok rahat overclocklayabiliyorum. Laptopta.
2010-2025 arasi gidip geliyor.
Screenshot (8).png
Bu 1755 MHz maksimum sınırı anlamına mı geliyor yoksa bu kartı da aşırtıp 1860 vb. değerlere çıkarmak mümkün müdür?
Belirtilen değer sınır değildir. GPU silikon kalitesi yüksek ise ve güç bileşenleri de yeterliyse yüksek frekanslara çıkılabilir.

Sogutmasi iyi oldugu surece isterseniz 3GHz'ye bile overclocklarsiniz. Guc kaynaginiz besleyebilecekse baska bir bilesenin iyi olmasina gerek yok.
Elimde GTX1650 var ve 2010Mhz'ye cok rahat overclocklayabiliyorum. Laptopta.
2010-2025 arasi gidip geliyor.
Screenshot (8).png

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı