Grafik okumak ve teknik analiz

Wongvangs

Hectopat
Arkadaşlar benim merak ettigim şey var. Bu grafik okuma egitimleri ve teknik analiz gibi egitimler sadece tahmin mi ya da gercekten ise yarayan seyler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim merak ettigim şey var. Bu grafik okuma egitimleri ve teknik analiz gibi egitimler sadece tahmin mi ya da gercekten ise yarayan seyler mi?

Hiçbir grafik %100 çalışacak diye bir durum söz konusu değildir aldığım tüm eğitim setlerinde ortak bilgi bu verilir, ancak körü körüne yatırım yapmaktansa %80-85 tutarlılıklarla yapmanı sağlar. (her eğitim aynı olanağı sunmayabilir.). Eğitimden ziyade sonrasında uygulamalarınla pekişen bir durum.

Teknik analiz tahmin işi çoğunlukla tutmaz. Temel analiz öğrenmen daha iyidir. Temel analizde şirketi geleceğini öğrenir şirket hakkında bilgi sahibi olur ve neye yatırım yaptığını ne getirisi olduğunu bilerek hareket edersin. Teknik analiz ise insanları, dünyayı stabil olarak düşünmeye zorlar ve hiçbir şeyin değişmemesi durumunda fiyatların nasıl gideceğini gösterir. Teknik analiz işe yarasaydı twitterdaki tüm 'borsacılar' zengin olurdu. Ayrıca Omaha kahini olarak bilinen Warren Buffett ve yetiştiği çevre bile teknik analizi kullanmıyorken bu analizler nasıl faydalı olsun ki.

Geri
Yukarı