Grafik Tablet Önerisi

• Konuyu başlatan Itx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 346

Itx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son zamanlarda pdf üzerinden test çözmek ve hobi seviyesinde çizimle uğraşmak için grafik tablet bakıyorum. Seçenekleri ikiye kadar indirgedim ancak ikisi arasında kararsız kaldım.
1) Wacom One By Small
İnsanlar genellikle bu markayı tavsiye ediyor. Diğer seçeneğe göre daha fazla kullanım alanı sunmasına rağmen kalem basınç seviyesi ve çözünürlüğü rakibinden baya düşük. Sizce pratikte çok fark olur mu?
2) Huion H430p
Yukarıda bahsettiklerim dışında 4 tane kısayol tuşu bulunuyor.

Sonuç olarak her şey kalem basınç seviyesi ve çözünürlüğün pratikte ne kadar kullanıma yansıyacağına bağlı ; çok fark eder derseniz huion, pek fark etmez derseniz wacom'u alacağım. Eğer bunların dışında fiyatı 300-350 lira bandında bir öneriniz varsa onları da değerlendirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda PDF üzerinden test çözmek ve hobi seviyesinde çizimle uğraşmak için grafik tablet bakıyorum. Seçenekleri ikiye kadar indirgedim ancak ikisi arasında kararsız kaldım.
1) Wacom One By Small.
İnsanlar genellikle bu markayı tavsiye ediyor. Diğer seçeneğe göre daha fazla kullanım alanı sunmasına rağmen kalem basınç seviyesi ve çözünürlüğü rakibinden bayağı düşük. Sizce pratikte çok fark olur mu?
2) Huion H430p.
Yukarıda bahsettiklerim dışında 4 tane kısayol tuşu bulunuyor.

Sonuç olarak her şey kalem basınç seviyesi ve çözünürlüğün pratikte ne kadar kullanıma yansıyacağına bağlı; çok fark eder derseniz Huion, pek fark etmez derseniz Wacom'u alacağım. Eğer bunların dışında fiyatı 300-350 lira bandında bir öneriniz varsa onları da değerlendirebilirim.

Ne aldınız hocam? Ben de PDF üzerinden test çözmek için arıyorum.

Ne aldınız hocam? Ben de PDF üzerinden test çözmek için arıyorum.
Wacom one by small aldım. Ürün gayet kullanışlı , photoshop vb çizim odaklı uygulamalarda kaleme yaptığınız basınca veya kalemi tutuş şeklinize göre çizginin niteliği değişiyor. Test çözmek için de kullandım. Test çözmek için gayet yeterli, a4 sayfasının yarısı kadar boyu var, en olarak bir tık daha geniş. Çizim vs uğraşacaksanız daha büyük bir tablet almanızı öneririm.

Gerçi konuyu hortlatınca bir fiyatlarına bakıyım dedim, 600-700 lere dayanmış; benim aldığım vakitlerde 300 dolaylarına araştırdığım en iyisiydi ama genel bir piyasa araştırması yapmalısınız. Belki bu fiyatlara daha iyisi vardır.

Wacom One By Small aldım. Ürün gayet kullanışlı, Photoshop vb çizim odaklı uygulamalarda kaleme yaptığınız basınca veya kalemi tutuş şeklinize göre çizginin niteliği değişiyor. Test çözmek için de kullandım. Test çözmek için gayet yeterli, A4 sayfasının yarısı kadar boyu var, en olarak bir tık daha geniş. Çizim vs uğraşacaksanız daha büyük bir tablet almanızı öneririm.

Gerçi konuyu hortlatınca bir fiyatlarına bakayım dedim, 600-700'lere dayanmış; benim aldığım vakitlerde 300 dolaylarına araştırdığım en iyisiydi ama genel bir piyasa araştırması yapmalısınız. Belki bu fiyatlara daha iyisi vardır.

Bu modele çizim için iyi ama soru çözerken, yazı yazarken pek kullanışlı değil dedi forumdan biri. Sen memnun kalmışsın sanırım :D anlamış değilim herkes farklı bir şey söylüyor.

Çizim konusunda beğenmediğim tek kısmı tabletin boyutu, bana küçük geldi. Tabi istenirse kullanılır, dediğim gibi kalem uyguladığınız basınca tepki veriyor. Ancak atıyorum bir eskiz çiziceksiniz, tek hamlede çizmeniz mümkün değil. Alanınız bitiyor çünkü. Parça parça yakınlaştırılıp çizilebilir tabi ancak benim hoşuma gitmedi bu çizim tarzı o yüzden beğenmedim.

Test için gayet yeterli bence, normal el yazınız çok büyük değilse; atıyorum normal uzunlukta bir denklemi tabletin sonuna gelmeden çok rahat yazabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı