Grafik Tasarım İçin 256 GB SSD Yeterli Olur mu?

cantemellx

Centipat
Merhabalar, grafik tasarım öğrencisiyim, Huawei Matebook 14 8 GB Ram, 256 GB SSD almayı düşünüyorum. Bilgisayarda sadece Adobe'nin Photoshop, Illustrator, Indesing programları kurulu olacak. Sizce zorluk yaşar mıyım? Yoksa beni 1-2 sene idare eder mi?

Hocam Windows kurarsanız alan azalır. Bence riske atmayın 480GB veya 500GB alın derim.
Dikkate alacağım teşekkürler.
Yeterli sorun çıkarmaz. Adobe gelecek sene devrim yapmaz ise 3 5 yıl idare eder gibi.
Ya tek korkum programların dosyalarının büyüklüğü. Çünkü yoğun bi sene olucak ödevler fazla o yüzden bi sormak istedim.

Biraz daha arttırmak iyi olabilir. Windows kurulduğunuzda elinize muhtemelen 200 GB'ın altında yer kalacak. Programların boyutları çok yüksek değil, ancak çok fazla resim depolayacaksınız. İnternet sıkıntınız yoksa bulut programları kullanabilirsiniz resimleriniz için.

Programları Ssd içine kurman yeterli yavaşlık çıkarmasınlar. Dosyalar vs için ayrıca Hdd alabilirsin daha az maliyetli olur.
Evet çok mantıklı geldi öyle yapılabilir. Peki son olarak programları kullanırken takılmalar donmalar yaşar mıyım bu bilgisayarda, bir bilginiz var mı acaba ? Ryzen 5 4600H işlemcili bir cihaz. Özellikle ekranın 2K olması benim dikkatimi çok çekti.

Evet çok mantıklı geldi öyle yapılabilir. Peki son olarak programları kullanırken takılmalar donmalar yaşar mıyım bu bilgisayarda, bir bilginiz var mı acaba ? Ryzen 5 4600H işlemcili bir cihaz. Özellikle ekranın 2K olması benim dikkatimi çok çekti.
Akran kartıda bi okadar önemli. Ben İ5 3.nesil sistemde çalıştırıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı