Grafik tasarımcıları nerede çalışıyorlar?

Apo 42

Decapat
Daha fazla  
Grafik tasarıma olan ilgimi değerlendirmek ve meslek hâline getirmek istiyorum ancak birkaç şeyi bilmiyorum;
- Grafik tasarımcıları nerede çalışıyorlar evde mi işte mi ( ortam olarak yani )
- Nereden para kazanıyorlar
- Bu mesleği olmak için şartlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak iş şartlarını bilmiyorum ama, çok yeni başlıyorsanız bionluk sitesini kullanabilirsiniz. Freelancer olarak çalışıp tasarım satabiliyorsunuz.

Grafik tasarıma olan ilgimi değerlendirmek ve meslek hâline getirmek istiyorum ancak birkaç şeyi bilmiyorum;
- Grafik tasarımcıları nerede çalışıyorlar evde mi işte mi ( ortam olarak yani )
1. Soru; değişir. Kurumsal çalışmak istiyorsan farklı firmalara başvurabilirsin ama grafik tasarımcıların yarısından fazlası kişisel çalışıyor.
2. Soru; Grafik yaparak parayı karta alıyorlar. Bunun için çeşitli siteler var.
3. Soru; Vergi alınıyor mu bilmiyorum ama en iyi ve tek şart sanırım işinde iyi olman ve ona göre para alman.

Merhaba iyi geceler öncelikle babam 30 senedir bu işi yapıyor bende onun sayesinde küçüklükten beri ilgi duydum şuan çizgi film animasyon ile beraber grafik tasarım okuyorum.

1. Bu işte böyle bir kural yok istersen homeofis istersen kurumsal bir yerde iş bulur normal mesai gibi çalışırsın sana kalmış.
2. Yukarıda dediğim gibi atıyorum kurumsal bir yerde çalışıyosun ek olarak evde freelance çalışarak extra gelir elde edebilirsin.
3. Bence en iyi soru bu olmuş. Öncelikle bu işi yaparken ilk amacın para kazanmaksa bu işte para kazanamazsın. Hayal gücünün çok iyi olması gerekir. Yüksek irade sahibi olmak gerekir. Bilgisayarın başında o kadar oturmak kolay bir şey değildir. En önemlisiyse zevk alarak yapmak gerekir yoksa dediğim gibi para kazanamazsın yani hepsi birbiriyle bağlantılı.
Son olarak kendim ekliyim grafik tasarım dediğin şeyin inanılmaz fazla alt dalı var logo tasarım yaparsın ne bilim 3 boyutlu tasarım tamamen sana kalmış ama dediğim gibi sabırlı, iradeli ve bulunduğun pozisyon içinde en iyisi olman lazım ki iyi paralar kazanabilesin.

Son düzenleme:
Freelancer olarak çalışan çok tanıdığım var ama gerçekten maaşlı bir sistemde çalışan tanımıyorum.

Kuzenim grafik tasarımcı.

Bu değişkendir. Eğer bir şirkette çalışıyorsa evden yada ofisten çalışmasına şirketi karar verir.

- Nereden para kazanıyorlar?
Şirkette çalışıyorsa maaş kazanır, kendi işine sahip ise yaptığı işlerin ücretini alır.

Sanırım üniversitede bölümü var, onu okumalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı