Grafiklerin DX11 olduğunu nasıl anlarız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar herhangi bir oyunda o anda dx11mi yoksa dx10 mu kullanıyoruz bunu hangi programla anlarız ? Örneğin:Crysis 2 Vs...

Ben şahsen şunlardan anlayamıyorum pek :)

farklar şunlar:

1 - bayraklardaki dalgalanma
2 - suyun üzerinden geçtiğindeki etki - tesellation
3 - gece aydınlatmadaki post processing efektleri (daha gerçekçi)
4 - seyircinin detaylandırılması

Onu biliyorum ancak bazı oyunların girişlerinde dx11 yada dx10 diye yazıyor.Fakat bazı oyunlarda ise yazmıyor ben yazmayan oyunlar için soruyorum zaten. Belkide Crysis 2 de olduğu gibi ekstra yaması vardır diye yani...

Ekran kartın hangisini kullanıyorsa onu kullanır. Ekran kartın dx10 desteklerken dx11 deki kaliteyi alamassın yani.

Burada sorulmak istenen o değil. Konuyu açan zaten ekran kartının DX11 destekli olduğunu biliyor. Asıl sormak istediği, hem DX10 hem de DX11 destekli bir oyunun hangi modda açıldığından nasıl emin olacağı.

Bunun için Fraps kurun. FPS sayacının arka plan rengi siyah ise oyun DirectX 11 modunda çalışıyordur...

Alternatif olarak EVGA Precision veya MSI Afterburner da kullanabilirsin öğrenmek için...

Crysis 2 baştan koymadığı için sonradan yama veriyor. Diğer olmayan oyunlar içinse pek bir bilgim yok ama mesela 'metro 2033 dx11' yazınca videoları çıkıyor. Yine 'Tropico 4 dx11' yazınca ilgili yazı video çıkmıyor ama dx10 yazınca gameplay videoları çıkıyor. Acaba başka net bir yöntem varmı. :)

Beinm ekran kartı dx11. Sistem bilgilerindede dx 11 yazıo zaten.

Ama oyunlarda arka plandaki sayılar sarı renkli.DX11 Le oynamıyorummu demek bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı