GreenCard Nasıl Alınır?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
GreenCard nasıl alınır? GreenCard sahipleri ömür boyu amerikada oturma, çalışma vb. izinlerine sahip midir? Ek olarak. Lise mezunu olarak gidilirse kolay iş bulunabilirmi?

Green Card çekiliş ile oluyor.
-Ücretsiz başvuruyorsunuz, önceden herhangi bir koşulu yoktu. Şimdi pasaport zorunluluğu var diye biliyorum.
-Green Card alıp 5 yıl boyunca Amerika'da yaşarsanız vatandaşlık alabiliyorsunuz.
-18 yaşından küçükseniz çekilişe katılamıyorsunuz.

Şimdi anlatacağım kısımın Green Card ile bir alakası yok. Kendi tecrübelerimi aktaracağım.
Amerika'da eğitim düzeyinizin elbette önemi var ama burada düzen nasıl işliyorsa orada da öyle işliyor. Saati 10-15 dolar arası garsonluk,bulaşıkcılık vs yapabiliyorsunuz. Ehliyet alıp UBER yapabilirsiniz, güzel kazandırıyor. 800-1000 dolarlık bir araba iş görüyor. Taksicilik yapabilirsiniz bahşişlerle birlikte saati 25-30 dolar kazandığınız oluyor.

Yeşil kart çekiliş ile veriliyor ve bazı şartları var. Yanlış hatırlamıyorsam Ekim ayı gibi başvurular açılıyor.
Başvuru tarihinden önce alınmış ve geçerliliğini yitirmemiş pasaport şartı var. Detaylarını bulman zor olmaz diye düşünüyorum.

Buraya linki bırakıyorum, bu siteden başka siteye kanma.

Çekilişten kartı kazandım diyelim, sürekli olarak konsolosluğa gidip gelmen gerekiyor. Zira sağlık durumundan tut Amerika'ya ait tarih ve genel kültürü kapsayan tonla sözlü benzeri aşamadan geçmen gerekecek.

Yeşil kart çekiliş ile veriliyor ve bazı şartları var. Yanlış hatırlamıyorsam Ekim ayı gibi başvurular açılıyor.
Başvuru tarihinden önce alınmış ve geçerliliğini yitirmemiş pasaport şartı var. Detaylarını bulman zor olmaz diye düşünüyorum.

Buraya linki bırakıyorum, bu siteden başka siteye kanma.

Çekilişten kartı kazandım diyelim, sürekli olarak konsolosluğa gidip gelmen gerekiyor. Zira sağlık durumundan tut Amerika'ya ait tarih ve genel kültürü kapsayan tonla sözlü benzeri aşamadan geçmen gerekecek.
Neden sürekli konsolosluğa gitmem gerekli?

Green Card çekiliş ile oluyor.
-Ücretsiz başvuruyorsunuz, önceden herhangi bir koşulu yoktu. Şimdi pasaport zorunluluğu var diye biliyorum.
-Green Card alıp 5 yıl boyunca Amerika'da yaşarsanız vatandaşlık alabiliyorsunuz.
-18 yaşından küçükseniz çekilişe katılamıyorsunuz.

Şimdi anlatacağım kısımın Green Card ile bir alakası yok. Kendi tecrübelerimi aktaracağım.
Amerika'da eğitim düzeyinizin elbette önemi var ama burada düzen nasıl işliyorsa orada da öyle işliyor. Saati 10-15 dolar arası garsonluk,bulaşıkcılık vs yapabiliyorsunuz. Ehliyet alıp UBER yapabilirsiniz, güzel kazandırıyor. 800-1000 dolarlık bir araba iş görüyor. Taksicilik yapabilirsiniz bahşişlerle birlikte saati 25-30 dolar kazandığınız oluyor.
Peki GreenCard ile 5 yıl kaldıktan sonra otomatik olarak vatandaş mı oluyorum. Yoksa yine belirli testlerden geçmem mi gerekli? Vatandaşlıkta aldırmak istiyordum da. Son olarak ev fiyatları nasıl?

Neden sürekli konsolosluğa gitmem gerekli?
Youtube'da okan serbes diye bi kanal var eski videolarına göz atarken greencardla ilgili videolarını görmüştüm onu bi izle nasıl alınır, kartı alma süreci falan anlatıyordu ayrıca youtubeda bir sürü bu konu hakkında içerik var. Oraya baksan daha yararlı olur bence.
Peki GreenCard ile 5 yıl kaldıktan sonra otomatik olarak vatandaş mı oluyorum. Yoksa yine belirli testlerden geçmem mi gerekli? Vatandaşlıkta aldırmak istiyordum da. Son olarak ev fiyatları nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır Amerika'da 5 yıl içerisinde herhangi bir suçtan sabıkan bulunmaması gerekiyor. Sonra vatandaşlık işlemleri için başvuruyorsun. Herhangi bir sorun yoksa vatandaş oluyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı