Grosjean Yıl Sonunda Haas'tan Ayrılıyor

Yer
İzmir
Fransız pilot Romain Grosjean 5 yılın ardından Haas F1 Takımından ayrılacağını açıkladı. Yerine Mick Schumacher'in gelmesi bekleniyor. Ne düşünüyorsunuz, sizce nasıl bir karar? Ayrılığın dobra açıklamalarla bir ilgisi olabilir mi?
Kaynak

Gününde olduğunda çok hızlı bir pilottu Grosjean, hata yapmaya da her zaman müsait bir pilottu aynı şekilde. Son yıllarda yaptığı kazmalıklarla öne çıksa da Grosjean kötü bir pilot değildi hiçbir zaman.

Magnussen de Haas'tan ayrıldı. Magnussen kirli yarışan ve ağzı bozuk bir pilot olduğu için hiç sevmem. Ayrılmasına üzülmedim.

Grosjean'ın ayrılmasına üzüldüm, ancak yerine genç pilotlar geleceği için sevindim. Mick Schumacher ve Mazepin Haas koltuğu için önemli adaylar gibi duruyor. Mazepin'in yerine Schwartman ve Ilott koltuğu daha fazla hak eden pilotlar. Ancak para yüzünden Mazepin'i seçecekler gibi duruyor. Haas bence tecrübeli bir pilotu da takıma getirmeli Hulkenberg ve Perez'den birisini getirmesi iyi olurdu. Gelecek sezonda Perez ve Hulkenberg koltuk bulamazsa çok kötü olur.

Düşünüldüğü kadar kötü bir sürücü değildi ancak ileri düzeyde dengesizlerden biri olduğu için pek hazzetmem kendisinden. Kalsa da gitse de nötrüm bu duruma karşı, hiç değilse alt kategorilerden yetenekli genç sürücülerden biri için koltuk artar başka takım bulamazsa.

Aklıma istemsizce şu geldi; :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Gününde olduğunda çok hızlı bir pilottu Grosjean, hata yapmaya da her zaman müsait bir pilottu aynı şekilde. Son yıllarda yaptığı kazmalıklarla öne çıksa da Grosjean kötü bir pilot değildi hiçbir zaman.

Magnussen de Haas'tan ayrıldı. Magnussen kirli yarışan ve ağzı bozuk bir pilot olduğu için hiç sevmem. Ayrılmasına üzülmedim.

Grosjean'ın ayrılmasına üzüldüm, ancak yerine genç pilotlar geleceği için sevindim. Mick Schumacher ve Mazepin Haas koltuğu için önemli adaylar gibi duruyor. Mazepin'in yerine Schwartman ve Ilott koltuğu daha fazla hak eden pilotlar. Ancak para yüzünden Mazepin'i seçecekler gibi duruyor. Haas bence tecrübeli bir pilotu da takıma getirmeli Hulkenberg ve Perez'den birisini getirmesi iyi olurdu. Gelecek sezonda Perez ve Hulkenberg koltuk bulamazsa çok kötü olur.
İkili Formula'ya veda edecek gibi gözüküyor, grid'de kendilerini isteyen takım yok anladığım kadarıyla. Ferrari tarafında; Alfa Romeo'dan bir, Haas'tan iki kişilik yer açıldı.

Gelecek sezon bol bol çaylak izleyeceğiz gibi gözüküyor. 2021 sezonu genel hatlarıyla gelişime kapalı olacağı için bence çaylaklar için ideal olacak, çünkü kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.

Perez veya Hulkenberg, Verstappen'in takım arkadaşı olabilir Albon'un performansına göre. Umarım Grosjean'ı Formula E gibi serilerde izleriz.

Gelecek sezon bol bol çaylak izleyeceğiz gibi gözüküyor. 2021 sezonu genel hatlarıyla gelişime kapalı olacağı için bence çaylaklar için ideal olacak, çünkü kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.
Haas ve Alfa Romeo araç olarak kötü oldukları için çaylak sürücüler zorlanacaklar, istedikleri performansı göstermekte zorlanacaklar. Leclerc'in Alfa Romeo'ya katıldığı dönemki gibi Alfa ve Haas hızlı olabilseydi çaylak sürücüler için daha iyi olurdu.

Geri
Yukarı