GRUB Boot Seçeneği Kaldırma Sorunu

harajukubarbie

Kilopat
Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayarıma Phoenix OS yüklemiştim sonra çalışmadı bende kaldırma programından sildim. Sonra bilgisayarımı kapattım ama açtıgımda GNU GRUB diye bir şey geliyor ve Windows birde Phoenix OS yazıyor Windows seçince açılmıyor Phoenix OS seçince açılmıyor sonra bir şey geldi üç tane seçenek vardı ben Windows Boot Manageri seçtim öyle açıldı ama ben bu durumdan rahatsızım. Bir de disk yönetimine girdim bir şey kurulumu diye orada sağlam (EFI) yazıyordu daha önce yoktu bende silmeye çalıştım ama desteklenmiyor dedi ne olur yardım edin :(

1522076242144.png
1522076242144.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
msconfig yazın.
Karşınıza böyle bir ekran çıkacak;
1522090562358.png

Burada Önyükleme sekmesinde gelin.
Sadece Windows 10 kalacak şekilde öbür önyüklemelerinizi silebilirsiniz.

Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
msconfig yazın.
Karşınıza böyle bir ekran çıkacak;
Eki Görüntüle 288659

Burada Önyükleme sekmesinde gelin.
Sadece Windows 10 kalacak şekilde öbür önyüklemelerinizi silebilirsiniz.

Ben çözümlerine internetten baktım olmuyor o windows 10 yazıyor.Phoenix Os sistemini kaldırdım da boot seçeneği kaldı onu silemiyorum.

BIOS'unuzu default yapabilir misiniz?
Muhtemelen F8 tuşu ile default olacaktır.
BIOS a girdim lenovolarda FN+F3 ile girdim ama yok default zaten sadece boot windowsa ait değil galiba ben iki işletim sistemini 1 hdd ye yükledim dual boot olarak sonra bu oldu nasıl oldu bilmiyorum :'( ama bunun yüzünden bilgisayarım çok yavaş açılıyor.

@harajukubarbie Demek istediğim Windows için default olsun. Eğer anlamadıysanız BIOS'da iken bir ekran görüntüsü çekip atın, yapmanız gereken işlemi belirteyim.
Boot menüsünü de çekerseniz iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı