GRUB ekranında iki tane Windows 10 gözüküyor

Lord of yumurta

Decapat
Herkese merhaba. Azerbaycan'dan selam sizlere. Türkçe iyi bilmiyorum hatalı yazabilirim lütfen banlamayın. Sorunum şöyle ki Ubuntu açılış ekranında 2 tane Windows 10 var. Bunlardan biri dev/sda1 de diğeri dev/sda2'de gözüküyor. Bunlardan hangisi asıl, hangisi sahte bilmiyorum. Bunlardan birini nasıl silebilirim ya da gizleyebilirim? Eskiden yoktu böyle bir şey. Windows 10'a format attıktan sonra böyle oldu. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum ile bende karşılaştım fakat benim karşılaşmam formattan hemen sonra olmuştu. Arkadalarım bilgisayarlarını bozduğunda rica ediyorlar bende formatlıyordum son zamanlarda format attıktan sonra eski Windowsun tam olarak silinmediği için GRUB da iki farklı Windows 10 çıkıyordu ve bilgisayar açılmıyordu. Çözüm olarak diski tamamen biçimlendirip Windows 10 kuruyordum. Artık format atmadan önce Windows kurulu sistemi biçimlendirip tekrar Windows kuruyorum. Eğer zamanınız varsa Windows kurulu diski biçimlendirip yeniden kurmanızı tavsiye ederim sorununuz kalkacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı