GRUB ekranında Windows görünmüyor

LinuxSeven

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Manjaro'nun yanına Windows kurdum ama GRUB ekranında Windows görünmüyor. Kurulumum legacy SSD'me kurdum.

Manjaro'dayken Windows'un kurulu oldugu diski mount edin. Diskin adi "System, Sistem, System Reserved ya da Sistem Ayrildi" olabilir. Dosya yoneticisinden tiklarsaniz mount eder.
Mount etmiyorsa ya da gormuyorsa su komutla surucusunu kurun: sudo pacman -S ntfs-3g

os-prober paketini yukleyin: sudo pacman -Sy os-prober

Root haklariyla metin editorunuzle /etc/default/grub yolunu acin ve su satiri arayip basindaki # isaretini silin: GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false Oyle bir satir yoksa kendiniz yazin.
Kaydedip cikin.

Bende true yaziyor, sizde false yazacak.

1665342222880.png

sudo update-grub komutuyla ya da su komutla guncelleme yapin: sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Eger yine ise yaramazsa baska bir yol daha var ama Legacy sistemde ise yarayacak mi emin degilim.

Windows'un Boot Manager'i silindiyse elle yuklemek gerekir. Biraz ugrastirici bir is o da.

Son düzenleme:
Tam olarak nasıl Mount etmem gerektiğini anlamadım.

Manjaro'dayken Windows'un kurulu oldugu diski Mount edin. Diskin adi "System, Sistem, System Reserved ya da Sistem Ayrildi" olabilir. Dosya yoneticisinden tiklarsaniz Mount eder.
Mount etmiyorsa ya da gormuyorsa su komutla surucusunu kurun: sudo pacman -S ntfs-3g

OS-prober paketini yukleyin: sudo pacman -Sy os-prober

Root haklariyla metin editorunuzle /etc/default/grub yolunu acin ve su satiri arayip basindaki # isaretini silin: GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false oyle bir satir yoksa kendiniz yazin.
Kaydedip cikin.

Bende true yaziyor, sizde false yazacak.

Eki Görüntüle 1540041

sudo update-grub komutuyla ya da su komutla guncelleme yapin: sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Eger yine ise yaramazsa baska bir yol daha var ama legacy sistemde ise yarayacak mi emin degilim.

Windows'un boot Manager'i silindiyse elle yuklemek gerekir. Biraz ugrastirici bir is o da.

Mount ettim yaptım ama çalışmadı. Diğer seçenek neydi? @Lord Raiden

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı