Grub menüsünde Windows gözükmüyor

Ilk once sudo pacman -S udisks2 komutunu yaz, indirme bitince sistemi yeniden baslat.
Yeniden baslattiktan sonra sudo pacman -S os-prober komutunu yaz, paketi indir.

Daha sonra sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu calistir. Sistemi bir daha yeniden baslat.

Son düzenleme:
os-prober paketini kurdunuz mu?
@runit aynısını yazdığını görmemişim kusura bakma. 😀

Ilk once sudo pacman -S udisks2 komutunu yaz, indirme bitince sistemi yeniden baslat.
Yeniden baslattiktan sonra sudo pacman -S os-prober komutunu yaz, paketi indir.

Daha sonra sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu calistir. Sistemi bir daha yeniden baslat.

udisks2 paketi zaten kuruluymuş.
os-prober ı kurdum.
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu çalıştırdım lakin sadece Arch Linux'u gördü sistemi yeniden başlattığımda da Windows'u göstermedi.

Udisks2 paketi zaten kuruluymuş.
OS-prober ı kurdum.
Grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu çalıştırdım lakin sadece Arch Linux'u gördü sistemi yeniden başlattığımda da Windows'u göstermedi.

Aynısı bende de olmuştu. Temiz bir Windows 7 ultmate format ile çözmüştüm.

@Ghost of Perdition Ilginc, bende ise yariyor bu yontem. Udisks paketi olmazsa diger disk bolumleri veya diger takili olan diskler algilanmaz. Algilanmadigi icin de os-prober baska yuklu bir OS'in oldugunu fark edemez. Fark edemedigi icin de GRUB menusune ekleyemez.

Udisks gercekten yuklu ise dosya yoneticisinde Windows'un oldugu bolumu veya diger takili olan diskleri gorebilmen lazim.

Often, partitions containing Windows will be automatically discovered by os-prober. However, NTFS partitions may not always be detected when mounted with the default Linux drivers. If GRUB is not detecting it, try installing NTFS-3G and remounting.

Encrypted Windows partitions may need to be decrypted before mounting. For BitLocker, this can be done with dislockerAUR. This should be sufficient for os-prober to add the correct entry.
Sisteme bağlı olduğunda bazen NTFS bölüm tespit edilemiyor, NTFS-3G paketini kurup Windows bölümünü tekrar bağlayın.
Bitlocker şifrelemesi var ise Aur'dan dislocker porgamının kurulması, Os-Prober tarafından tespit edilmesi için yeterlidir.

Çeviri eksik veya yanlış olabilir, belki işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı