Grub'ta Windows gözükmüyor

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Elementary OS dağıtımına tekrar geçtim.
Diskimi ikiye ayrılı durumda, birinde Windows yüklü. Ancak Grub ekranında Windows'u göremiyorum sadece Elementary OS gözüküyor.

/etc/default/grub içinde GRUB_DISABLE_OS_PROBER yok ise ekleyin ve =false ekleyin sonuna varsa =true'yu =false ile değiştirip. sudo update-grub yapın.

O olmaz ise /etc/grub.d/40_custom dosyasında en alta, atacağım komuttaki gerekli yerleri düzenleyip yapıştırarak sudo update-grub ve ya grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu çalıştırabilirsiniz.

O olmaz ise /etc/grub.d/40_custom dosyasında en alta, atacağım komuttaki gerekli yerleri düzenleyip yapıştırarak sudo update-grub ve ya grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu çalıştırabilirsiniz.
Tam olarak conf dosyasını düzenleyebilmem için ne yapmam gerekiyordu ?

nano varsa sudo nano /etc/default/grub ile girip en alta attigimiz satiri ekleyin veya varsa n veya false olarak degistirin. Ctrl+X ile kaydedip cikin.

Elementary OS dağıtımına tekrar geçtim.
Diskimi ikiye ayrılı durumda, birinde Windows yüklü. Ancak grub ekranında Windows'u göremiyorum sadece Elementary OS gözüküyor.

Elementary OS'te terminal de şu videoyu yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı