GT 1030 fiyatını hak ediyor mu?

Bütçe
900

sethr

Decapat
Makaleler
1
İyi akşamlar, yaza doğru yeni bir ekran kartı almayı planlıyorum. Uzun zamandır araştırıyorum ve arkadaşlarımın desteği ile GT 1030 almaya karar verdim. Fakat çoğu kişi fiyatı hakkında şikayetçi. Biliyorum bende stok sorunları var fakat 2. ele de güvenemiyorum. Her ne kadar sıfır 1030 fiyatına 2. el GTX 1050 olsa da güvenilir olmadığı için pek yanaşamıyorum. (Güvenilirliği garanti olan 2. el olursa düşük ihtimal de olsa düşünebilirim.) GT 1030 izlediğim videolara göre oynadığım oyunları çok rahat kaldırıyor. Ki bu bana yeter. Yine de soruyorum, yaza doğru GT 1030 600-900 fiyat aralığına düşerse fiyatını hak eder mi? Oynadığım oyunları ve sistemimi aşağı yazıyorum belki lazım olur diye:

Sistemim:
  • i5 3470.
  • 320W PSU.
  • 8 GB RAM (Doğru biliyorsam 2 kanal.)

GT 1030 alırsam oynayacağım oyunlar:
  • GTA 5
  • Sea of Thieves (kaldırırsa.)
  • CS:GO
  • Valorant.
  • Rocket League.
  • League of Legends (Bunu şu anki sistemim bile kaldırıyor yazmaya gerek yoktu ama olsun.)
  • Euro Truck Simulator 2
  • Fortnite (Arkadaşım zorlarsa, kaldırmasa da olur yani.)
  • R6S (Kaldıracağından şüpheliyim.)
(Hepsini düşük ayarlarda oynayacağım. Düşük ayar olmasa bile 50-60 FPS verse yeter.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğumuz duruma bakıldığında alınabilir fakat ileride yeni nesil oyunlara kayarsanız zorluk çekebilirsiniz aklınızda bulunsun. Her zaman ileriye dönük yatırım yapmak mantıklıdır.
Hocam inanın o kadar yüksekte gözüm yok. Hatta sadece Gta V, Valorant, CS:GO ve League of Legends kaldırsa yeter. Diğerleri ek eğlence.
Hocam neye güvenemiyorsunuz tam olarak söyleyebilir misiniz?
Hocam sadece ben değil ailem de 2. ele güvenmiyor. Sanırım dolandırılma korkusu. Ben güvensem bile ailem güvenmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı