GT 1030 güncellemesi sonrası fare titriyor

Berk_eti

Decapat
GT 1030 ekran kartımı güncelledikten sonra mouse imlecinde aşırı derecede gözle görülür bir titreme fark ediliyor. Aygıt yöneticisine girip ekran kartını devre dışı bırakınca düzeliyor veya mevcut yazılımı silip Windows otomatik bir yazılım yükleyince düzeliyor ama benim anlamadığı, m daha önce kullandığım sürümü tekrar yüklediğimde sorunun devam ediyor olması. Sizce problem nedir? Neden böyle bir sorun ile karşılaşıyorum? Oyunlar kasmasa bile imlecin titremesi yüzünden oyunlarda ekran yırtılmaları oluyor.

GT 1030 ekran kartımı güncelledikten sonra mouse imlecinde aşırı derecede gözle görülür bir titreme fark ediliyor. Aygıt yöneticisine girip ekran kartını devre dışı bırakınca düzeliyor veya mevcut yazılımı silip Windows otomatik bir yazılım yükleyince düzeliyor ama benim anlamadığı, m daha önce kullandığım sürümü tekrar yüklediğimde sorunun devam ediyor olması. Sizce problem nedir? Neden böyle bir sorun ile karşılaşıyorum? Oyunlar kasmasa bile imlecin titremesi yüzünden oyunlarda ekran yırtılmaları oluyor.

DDU ile sürücüyü silip en güncel sürücüyü yükler misiniz?

DDU yazılımı ile ekran kartı sürücünüzü silin. Güvenli modda silmenizi öneririm.

Windows 10'u güvenli modda başlatmak için; 'Denetim masası/Yönetimsel araçlar/Sistem yapılandırması/Güvenli önyükleme.'
Tarif ettiğim yerden güvenli önyükleme tikini işaretleyip ''en az'' olanı seç. İşaretledikten sonra karşına küçük bir pencere çıkacak, 'yeniden başlat'a tıkla.

Güvenli modda DDU ile silme işlemini tamamladıktan sonra ekran kartı driver'ını tekrar indirip tekrar yükle.
Nvidia'dan sürücüyü İndirecekken dil kısmından ''other'' yazan yeri seçip öyle arat. Böylece GT 1030 için 466.77 sürümü indirmiş olacaksın. 'Bu linkte'

DDU yazılımı ile ekran kartı sürücünüzü silin. Güvenli modda silmenizi öneririm.

Windows 10'u güvenli modda başlatmak için; 'denetim masası/Yönetimsel araçlar/Sistem yapılandırması/Güvenli önyükleme.'
Tarif ettiğim yerden güvenli önyükleme tikini işaretleyip "en az" olanı seç. İşaretledikten sonra karşına küçük bir pencere çıkacak, 'yeniden başlat'a tıkla.

Güvenli modda DDU ile silme işlemini tamamladıktan sonra ekran kartı Driver'ını tekrar indirip tekrar yükle.
NVIDIA'dan sürücüyü indirecekken dil kısmından "other" yazan yeri seçip öyle arat. Böylece GT 1030 için 466.77 sürümü indirmiş olacaksın. 'Bu linkte'

Dediğiniz metodu uyguladım ancak yine aynı sonuçla karşı karşıyayım nedense yeni driverları yükleyince bu problemle karşılaşıyorum, başka bir çözümü yok mu? Bu sorunun.

@Berk_eti ne kızgın atıyorsunuz neye dayanarak atıyorsunuz fare ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz çocukça bir şekilde sorunum çözülmedi diye kızgın atmak kesinlikle yanlış bir hareket bize grafik sürücüsünden bahsettiniz bizde size bir metot sunduk. Eğer olmadıysa biraz sizde araştırabilirsiniz. Fare ayarlarınızı sıfırlayın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı