GT 1030 için İşlemci Önerisi

Kusura bakmayın yanlış bakmışım anakartınız AM2 tabanlı Phenom II X4 945 ile uyumsuz.

Sürüm olarak verdiğiniz sitede numaralar uyuşup, arkadaşın verdiği link üzerindeki işlemci uyumlu diyor. Soket olarak nasıl uyumsuz anlayamadım AM2 sokete AM2+ olmuyor demek ki :) Soket olarak uymuyorsa neden numaralar uyuyor onu anlamadım bilginiz varsa aydınlatır mısınız ?

AMD Phenom X4 9850

Alabileceğin en üst işlemci budur. Yalnız GT1030'u besleyebileceğini düşünmüyorum. Bir miktar darboğaz olacaktır. Fakat ekran kartını hala almadıysanız, onu da bütçeye ekleyerek, bana bir bütçe verirseniz daha güzel parçaları toplayabiliriz.
Ekran kartını almadım. Ortalama 520 TL bütçem Var. Tavsiyeniz nedir? Nasıl yükseltirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Gigabyte g41 anakart ga-g41mt-s2p ddr3 775 pin onboard
e5450 Intel Xeon Quad-Core 3.0 GHz 12 MB 1333 MHz soket
Sapphire R7 250 GDDR3 2GB 128Bit
Kingston Hyperx. 4gb

550TL civarı falan oldu ama, ekran kartını ikinci el bulabilirseniz daha uyguna alabilirsiniz. Ram olarak, daha sonra 4GB daha ekleyebilirsiniz. R7 240 alıp, 8GB bellekte alabilirsiniz. Bu sistemin CS:GO için çok iyi bir sistem olacağını düşünüyorum. 768p'de çok rahat GTA 5 dahi oynayabilirsiniz.

Fiyatın biraz yükseleceğini biliyorum ama hocam işlemciyi TR'den alma ihtimalimiz yok mu? Çünkü attığınız ürünün yorumları kötü hep işlemci zarar görmüş.

Fiyatın biraz yükseleceğini biliyorum ama hocam işlemciyi TR'den alma ihtimalimiz yok mu? Çünkü attığınız ürünün yorumları kötü hep işlemci zarar görmüş.
Fiyatı kısabilirim. Direk R7 240 ekleyebilirim. İkinci el bakarsan bulacaksındır. Örneğin;
Sapphire Amd R7 250 2GB GDDR3 128 Bit O.C

İşlemciye gelince de, 383 yorumun 344'ü olumlu ve 5 yıldız. Kafanıza takıldıysa, yorumları daha iyi olan bir satıcıdan aynı işlemciyi alabilirsin. Fiyatları nerdeyse aynı.
TR'de almak istersen, forumda birisi ikinci el bölümünde E5440 satıyordu. Fakat ben 5450 almanı tavsiye ederim.

Selam, ben GT 1030 alacağım.
Yanlış bilmiyorsam işlemcim bu ekran kartı ile darboğaz yapıyormuş.
Benim oynayacağım oyun CS:GO'dur.

Şu anki anakartıma değiştirmeden uyumlu olan 2. el veya sıfır en fazla 120 TL'lik işlemci önerir misiniz ? (Darboğaz yapmayan.)

[BGCOLOR=transparent]Kendim bakarken bulduğum işlemci[/BGCOLOR][BGCOLOR=transparent] Uyumlu Olur mu? Darboğaz yapar mı ?[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Linki:Online Shop AMD Phenom II X4 945 Işlemci Dört Çekirdekli 3.0 GHz 6 MB L3 Cache Soket AM2 +/AM3 dağınık parçaları cpu | Aliexpress Mobile[/BGCOLOR]

Bilgisayar özelliklerim:
  • Gigabayte'in GA-M61PME-S2 (rev. 2.x) anakart
  • AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400 2.40 GHz
  • 4 GB RAM Kingston
  • Nvdia GeForce GT 9500 1 GB
  • 500 GB HDD
  • 220 W power (gerekirse yükseltirim)
Not olarak da internette işlemcim 2.20 GHz ya da 2.30 GHz gözüküyor ama normalde 2.40 GHz bendeki olan.

Not olarak Yeni sisteme geç gibi şeyler demeyip sadece işlemci önerirseniz ve kaç W power gerektiğini söylerseniz sevinirim.

Not [BGCOLOR=transparent]aliexpress gibi ünlü çin sitelerinden güvenilir satıcıdanda önerebilirsiniz.[/BGCOLOR]

İşlemci uyumlu, fakat mutlaka daha iyi bir PSU alın.
Hocam sanırım işlemci konusunda tecrübelisiniz. Benimde aynı modelin yani AMD Phenom II x4'ün 940 3.00GHz (OC ile 3.42 yapmıştım) sürümü var sizce GT 1030 ile kullansam sorun olur mu ?
Buradan veya özelden cevaplayabilirsiniz. Teşekkürler.

Uyumlu olduğuna emin iseniz alcam hocam

Almak istediğiniz işlemci, anakartınıza kesinlikle uyumlu değil. E5450 ve 775pin anakart ve R7 250 ile daha iyi performans alabilirsiniz. Bütçe olarak saydıklarınızın dışına çıkmamak için bu şekilde önerdim. Net bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olurum.
Hocam bana amd gt 1030 ile darboğaz yapmayan işlemci önerir misiniz ? Anakarttı değiştirmeden bütçem 120 TL aliexpress gibi sitelerdende olur .
Kardeşim anakartın benimki gibi am2 uyumlu o yüzden aynı işlemcinin am2 olan x4 940 modelini alabilirsin. Ben de olan da o ürün. Özellikleri de am uyumluluğu dışında neredeyse aynı. GT 1030 için için uyumluluğu ise yüksek ihtimal var ama ben XSparrow arkadaşa sordum yanıt bekliyorum. Hortlatmış olsam da konuyu takip edersen ikimiz de bir sonuca ulaşacağız gibi [emoji2]

Uyumlu olduğuna emin iseniz alcam hocam

Almak istediğiniz işlemci, anakartınıza kesinlikle uyumlu değil. E5450 ve 775pin anakart ve R7 250 ile daha iyi performans alabilirsiniz. Bütçe olarak saydıklarınızın dışına çıkmamak için bu şekilde önerdim. Net bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olurum.
Hocam bana amd gt 1030 ile darboğaz yapmayan işlemci önerir misiniz ? Anakarttı değiştirmeden bütçem 120 TL aliexpress gibi sitelerdende olur .
Kardeşim anakartın benimki gibi am2 uyumlu o yüzden aynı işlemcinin am2 olan x4 940 modelini alabilirsin. Ben de olan da o ürün. Özellikleri de am uyumluluğu dışında neredeyse aynı. GT 1030 için için uyumluluğu ise yüksek ihtimal var ama ben XSparrow arkadaşa sordum yanıt bekliyorum. Hortlatmış olsam da konuyu takip edersen ikimiz de bir sonuca ulaşacağız gibi [emoji2]

Hocam Ben sistemimde anakartı değiştircem. Q6600 işlemci ve 775 Soketli bir anakart alcam. İşlemci 85 TL anakartıda kendimdeki parçalara vererek 30 TL ye indirttim. Not olarak işlemcime overclock yapcam sağlam soğutucu ile 3.0 Ghz kadar çıkıyor.

Selam, ben GT 1030 alacağım.
Yanlış bilmiyorsam işlemcim bu ekran kartı ile darboğaz yapıyormuş.
Benim oynayacağım oyun CS:GO'dur.

Şu anki anakartıma değiştirmeden uyumlu olan 2. el veya sıfır en fazla 120 TL'lik işlemci önerir misiniz ? (Darboğaz yapmayan.)

[BGCOLOR=transparent]Kendim bakarken bulduğum işlemci[/BGCOLOR][BGCOLOR=transparent] Uyumlu Olur mu? Darboğaz yapar mı ?[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Linki:Online Shop AMD Phenom II X4 945 Işlemci Dört Çekirdekli 3.0 GHz 6 MB L3 Cache Soket AM2 +/AM3 dağınık parçaları cpu | Aliexpress Mobile[/BGCOLOR]

Bilgisayar özelliklerim:
  • Gigabayte'in GA-M61PME-S2 (rev. 2.x) anakart
  • AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400 2.40 GHz
  • 4 GB RAM Kingston
  • Nvdia GeForce GT 9500 1 GB
  • 500 GB HDD
  • 220 W power (gerekirse yükseltirim)
Not olarak da internette işlemcim 2.20 GHz ya da 2.30 GHz gözüküyor ama normalde 2.40 GHz bendeki olan.

Not olarak Yeni sisteme geç gibi şeyler demeyip sadece işlemci önerirseniz ve kaç W power gerektiğini söylerseniz sevinirim.

Not [BGCOLOR=transparent]aliexpress gibi ünlü çin sitelerinden güvenilir satıcıdanda önerebilirsiniz.[/BGCOLOR]
G4600 alabilirsin .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı