GT 1030 için parça önerisi

Bütçe
İşlemci için 3-4 bin TL, diğer parçalar için de 3-4 bin TL

leventtttt

Centipat
Şu an GT 1030'lu kötü bir sistemim var. Hiç oyun oynamıyorum o yüzden ekran kartı olarak GT 1030 ile devam edeceğim ama işlemcim çok kötü olduğu için bilgisayarım basit işlemlerde bile çok takılıyor.
Ben biraz araştırma yaptım ve i5-12400F isimli bir işlemci buldum fiyatı da uygun geldi sizce bu işlemci iyi midir yoksa bu fiyata daha kaliteli bir ürün var mıdır?
Ayrıca anakart, bellek gibi konularda hangisi uyumlu olur, olmaz bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
8K bütçeniz var. O PC'yi en aşağı 2K'ya satarsınız. 10K'ya 3050'li PC toplasanıza yahu.
3050'den kastınız ekran kartı olan 3050 mi? Söylediğim gibi oyun oynamıyorum bu yüzden ekran kartına ihtiyacım 0. En az harcamayla güzel bir işlemci istiyorum, işlemci değiştirince haliyle anakart, bellek, güç kaynağı uyumsuz/yetersiz kalıyor. Söylediğim gibi ekran kartına ihtiyacım yok yanda küçük destek olsun diye GT 1030'u bırakmak istiyorum onun haricinde işlemcisi iyi olan bir kasaya ihtiyacım var sadece.

3050'den kastınız ekran kartı olan 3050 mi? Söylediğim gibi oyun oynamıyorum bu yüzden ekran kartına ihtiyacım 0. En az harcamayla güzel bir işlemci istiyorum, işlemci değiştirince haliyle anakart, bellek, güç kaynağı uyumsuz/yetersiz kalıyor. Söylediğim gibi ekran kartına ihtiyacım yok yanda küçük destek olsun diye GT 1030'u bırakmak istiyorum onun haricinde işlemcisi iyi olan bir kasaya ihtiyacım var sadece.
Mantıksız. Sistemi yenisiyle değiştirmek varken 1030 kanser tetikleyicisiyle devam etmek mantıksız.

Mantıksız. Sistemi yenisiyle değiştirmek varken 1030 kanser tetikleyicisiyle devam etmek mantıksız.
Hocam oyun oynamıyorum, grafiksel işim hiç yok bilgisayarda. Çok basit programları bile açarken bilgisayar hantallaşıyor (SSD olmasına rağmen) bu yüzden işlemcimi değiştireceğim, bunu yapınca zincirleme tüm parçalar uyumsuz oluyor (Ekran kartı hariç). Dediğim gibi ekran kartıyla hiç alakam yok.

O zaman 8K bütçeniz gereksiz kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı