GT 1030 overclock yapmak

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
GT 1030 ekran kartım var overclock yapmak istiyorum ama daha önce hiç ekran kartına OC yapmadım.
MSI Afterburner üzerinden overclock yaparsam bozulma riski var mı?
Max 67 derece oluyor Kombustor testinde. Fan Auto'da 65-70 civarı oluyor Kombustor testinde. 100'e çekersem 4-5 derece daha düşer muhtemelen.
Bu videodaki gibi yaparsam bir sorun olur mu?
Bannerlord'da 6-7 FPS daha fazla alabilir miyim overclocktan sonra?

Dosya Ekleri

• Msi.png
    Msi.png
    486 KB · Görüntüleme: 130
Hocam dikkatli olduğunuz sürece bozulmaz. Ayrıca test yaparken görev yöneticisi açık olsun hemen Kombustor'u kapatmak için.
Hocam dikkatli olduğunuz sürece bozulmaz. Ayrıca test yaparken görev yöneticisi açık olsun hemen Kombustor'u kapatmak için.
Eklemeyi unutmuşum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan yapmıştım ben de

Son düzenleme:
GT 1030 ekran kartım var overclock yapmak istiyorum ama daha önce hiç ekran kartına OC yapmadım.
MSI Afterburner üzerinden overclock yaparsam bozulma riski var mı?
Max 67 derece oluyor kombustor testinde. Fan Auto'da 65-70 civarı oluyor kombustor testinde. 100'e çekersem 4-5 derece daha düşer muhtemelen.
Bu videodaki gibi yaparsam bir sorun olur mu?
Bannerlord'da 6-7 FPS daha fazla alabilir miyim overclocktan sonra?

Sıcaklık yükte 3 4 derece arttı ama resimdekinden daha fazla OC yapamıyorum ekran yanıp sönüyor. Furmak testinde 32-33 FPS'ten 42-43 FPS'e çıktı. Oyunlarda ne kadar FPS değişecek denemedim deneyince ekleyeceğim.

Dosya Ekleri

• afterburner.png
    afterburner.png
    539,6 KB · Görüntüleme: 101

Geri
Yukarı