GT 1030 sistem FIFA 21 açar mı?

Poyrazpaskall

Centipat
Belki diğer açtığım konularda görmüşsünüzdür. Bir bilgisayar toplama uğraşındayım. Hazır bir bilgisayarım var ama vasat durumda. Normalde sıfırdan bir PC toplayacaktım fakat gücüm yok. Normalde biraz daha bekleyip sıfırdan kuracaktım fakat sizin yorumlarınıza göre şekilleneceğim. Bilgisayarımın halihazırda i3-540 işlemcisi ve 4 GB RAM'i bulunuyor. Bunun üstüne GT 1030 alsam FIFA 21 oynayabilir miyim? Normalde bu sistemin üzerine böyle bir ekran kartı almak mantıksız bir hareket olur, ama ben zaten sistemi kursam da FIFA, pes ve GTA tarzı oyunlar oynayacağım. Eğer sadece ekran kartı alarak da bunları açabileceksem sadece ekran kartı alacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki diğer açtığım konularda görmüşsünüzdür. Bir bilgisayar toplama uğraşındayım. Hazır bir bilgisayarım var ama vasat durumda. Normalde sıfırdan bir PC toplayacaktım fakat gücüm yok. Normalde biraz daha bekleyip sıfırdan kuracaktım fakat sizin yorumlarınıza göre şekilleneceğim. Bilgisayarımın halihazırda i3-540 işlemcisi ve 4 GB RAM'i bulunuyor. Bunun üstüne GT 1030 alsam FIFA 21 oynayabilir miyim? Normalde bu sistemin üzerine böyle bir ekran kartı almak mantıksız bir hareket olur, ama ben zaten sistemi kursam da FIFA, pes ve GTA tarzı oyunlar oynayacağım. Eğer sadece ekran kartı alarak da bunları açabileceksem sadece ekran kartı alacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.
İşlemciyi yükseltmeniz gerekebilir.

İşlemciyi yükseltmeniz gerekebilir.
Maalesef anakartımla uyumlu olmuyor, anakartı yenile desen ona uygun işlemci bulunmuyor, güzel bir işlemci bulsan ona uygun anakart bulunmuyor ben de anlamadım ne yapacağımı.
RAM de yükseltmeniz gerekir. 4 GB ile çok sorun yaşarsınız bu oyunlarda.
Hocam internetten baktım 4 gb ram çok fazla sorun çıkartmıyor sanırım. 4 gb ile rahat rahat oynayanlar var.

Maalesef anakartımla uyumlu olmuyor, anakartı yenile desen ona uygun işlemci bulunmuyor, güzel bir işlemci bulsan ona uygun anakart bulunmuyor ben de anlamadım ne yapacağımı.
Aslında bulmuştum , ram'i de 8'e çıkaracaktım. Buna yetecek param var. Fakat o zaman güç kaynağını da yenilemek gerekiyor. Eğer güç kaynağını yenilersen dış kasayı da yenilemen gerekiyor. Anladığınız gittikçe çoğalıyor iş.
RAM kaynaklı drop sorunu yaşamanız kaçınılmaz diyebilirim. Özellikle GTA 5'de. GTA yazmışsınız ama GTA 5 olarak varsayıyorum.
Evet , GTA 5'ten bahsediyordum da ben ekran kartı olmadan bile GTA 5 oynayabiyordum. Yani GTA 5'in çok sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı