GT 1030 sistem ile oynanabilecek oyunlar

İşletim sistemi
Windows 10

Qu4NNT

Hectopat
Herkese merhaba. Yakın bir zamanda kullandığım ekran kartı arızalandı ve yeni olarak ASUS Phoenix GT 1030 ekran kartı ve ona yetebilmesi için aynı zamanda eski 250W'lık PSU'm yerine 300W almayı düşünüyorum. Ekran kartım aktif soğutmalı olacak. Alırsam Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CS:GO, Valorant ve Apex Legends gibi oyunları orta veya düşük 1080p kalitesiyle uzun süreli (Max 5-6 saat olacak şekilde) 60 FPS ve üzeri oynayabilir miyim?
Sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel Core i7 3. nesil 8 çekirdek.
Ekran kartı: GT 1030 (olacak)
PSU: 300W (olacak)
RAM: 8 GB.
Dipnot: Sistemim eski ama yavaş yavaş değiştiriyorum ki birkaç yıl sonra yenisini alacağım.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Hocam nasıl 8 çekirdek mi? 4 çekirdek 8 thread olmasın oyunlar ise Valorant, CS:GO, GTA 5 gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel Core I7-3770 3.40 GHZ GT 1030 Performansı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Herkese merhaba. Yakın bir zamanda kullandığım ekran kartı arızalandı ve yeni olarak ASUS Phoenix GT 1030 ekran kartı ve ona yetebilmesi için aynı zamanda eski 250W'lık PSU'm yerine 300W almayı düşünüyorum. Ekran kartım aktif soğutmalı olacak. Alırsam Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CS:GO, Valorant ve Apex Legends gibi oyunları orta veya düşük 1080p kalitesiyle uzun süreli (Max 5-6 saat olacak şekilde) 60 FPS ve üzeri oynayabilir miyim?
Sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel Core i7 3. nesil 8 çekirdek.
Ekran kartı: GT 1030 (olacak)
PSU: 300W (olacak)
RAM: 8 GB.
Dipnot: Sistemim eski ama yavaş yavaş değiştiriyorum ki birkaç yıl sonra yenisini alacağım.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Arkadaşım aynı ekran kartını i3-10100F ile kullanıyor ve dediğin oyunları da oynuyor 200 FPS civarında.

Hocam bunları YouTube'da aratsanız daha sağlıklı olur.

Maalesef çok araştırdım ancak net bir cevap alamadım kartın tüm testleri i9 gibi yüksek performanslı işlemciler ile test ediliyordu fazla bilgim olmadığı için kartın net performansını kestiremedim o yüzden buraya yazdım.
Intel Core i7-3770 3.40 GHz GT 1030 performansı.

Çok sağ ol aradığım şey bu tarz bir şey di teşekkür ederim.
PSU yükseltmeni öneririm.

Yani 300W de mi yetersiz? Kaç W almalıyım?

Maalesef çok araştırdım ancak net bir cevap alamadım kartın tüm testleri i9 gibi yüksek performanslı işlemciler ile test ediliyordu fazla bilgim olmadığı için kartın net performansını kestiremedim o yüzden buraya yazdım.

Çok sağ ol aradığım şey bu tarz bir şey di teşekkür ederim.

Yani 300W de mi yetersiz? Kaç W almalıyım?
Şu an yeter fakat ileride güçlendirme yapacak olursan bir daha değiştirmeye uğraşırsınız.Bence 450 ve ya 500W çok daha iyi olur hocam.

Şu an yeter fakat ileride güçlendirme yapacak olursan bir daha değiştirmeye uğraşırsınız. Bence 450 veya 500W çok daha iyi olur hocam.

Çok teşekkür ederim bende kararımı 450W almak üzere değiştirdim hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınızdan ötürü çok yararınız dokundu iyi günler.
PSU yükseltmeni öneririm.

Bilgisayarcımı aradım ve konuştuğumda bana GT 1030'u deneyeceklerini eğer desteklemezse PSU değişmeyeceğini söyledi. Sizce bu ne kadar doğru bir karar? 259 Watt kalırsa bilgisayar sıkıntı yaşar mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı