Çözüldü GT 1030 sisteme elektrik çarpıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

masterocelot

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün bilgisayarı açtığımda fanlar çalıştı ama ekrana görüntü gelmedi ve kasanın metal kısımlarına dokununca elektrik çarptı bende korkup tüm fişleri çektim şimdi korkuyorum açmaya...
Soru 1- Ne yapmalıyım? Tekrar çalıştırmaya korkuyorum.
Soru 2- PC yanmış olabilir mi? Veya parçalarda hasar vs.
not 1: Şu an farklı bir evde kalıyorum 1 ay süreyle, eski bir ev elektrikten olabilir sorun.
Not 2: Bilgisayarı şehirden buraya getirip ilk çalıştırdığımda oldu bu olay.
Not 3: Kötü bir PSU kullanıyorum noname bir marka.
Not 4: 9 ay önce aldım bilgisayarı.
Not 5: Kendim toplamadım hazır sistem.
Sistem:
i3-9100F
GT 1030.
MSI B365M PRO-VH
8 GB RAM.
240GB SSD.
400W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evde topraklama yoksa ve PSU kalitesiz ise normaldir. Kasada statik elektrik birikmiş gibi. Kasanın güç bağlantısını kesin, kablosunu çıkartın, tüm USB aygıtları sökün ve güç düğmesine 20 saniye kadar basılı tutun sonra 15-20 defa bas/çek yapın. Sonra kabloyu takıp çalıştırmayı deneyin.
Evde topraklama yoksa ve PSU kalitesiz ise normaldir. Kasada statik elektrik birikmiş gibi. Kasanın güç bağlantısını kesin, kablosunu çıkartın, tüm USB aygıtları sökün ve güç düğmesine 20 saniye kadar basılı tutun sonra 15-20 defa bas/çek yapın. Sonra kabloyu takıp çalıştırmayı deneyin.

Çözüm
Teşekkür ederim denedim ekrana görüntü gelmiyor, bu sefer elektrik çarpmadı ama pcyi açtıktan sonra power tuşuna basınca direkt kapanıyor.
Birdaha denedim kurtarma ekranı geldi teşekkür ederim sorun çözüldü.

Geri
Yukarı