GT 1030 ve i7 4770 darboğaz yapar mı?

Kromish

Hectopat
Bu sistemi almayı düşünüyorum. Darboğaz olur mu? Bu işlemci için ikinci elde 850 TL uygun mudur? Yoksa fazla mıdır?

RAM: 8 GB.

4770 gibi bir işlemci için GT 1030 çerez kalır.
Hocam darboğaz işlemcinin ekran kartına yetmemesi veya ekran kartının işlemciye yetmemesi değil mi ? Bende GT 1030'un bu işlemciye düşük kalacağını düşünüyorum. Ondan dolayı darboğaz olacağını düşünüyorum. Yanlışım olursa kusura bakma.

Hocam darboğaz işlemcinin ekran kartına yetmemesi veya ekran kartının işlemciye yetmemesi değil mi? Bende GT 1030'un bu işlemciye düşük kalacağını düşünüyorum. Ondan dolayı darboğaz olacağını düşünüyorum. Yanlışım olursa kusura bakma.

10400 işlemci ile test yapılmış. Darboğaz bile yok. Çünkü ekran kartı kullanımı %95 üstü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğaz terimi biraz olsa anlayabildin mi? Olay ekran kartının tamamnını kullanabilmek. Kullanabildiğini sürece işlemci modeli önemli değildir.

Hocam darboğaz işlemcinin ekran kartına yetmemesi veya ekran kartının işlemciye yetmemesi değil mi? Bende GT 1030'un bu işlemciye düşük kalacağını düşünüyorum. Ondan dolayı darboğaz olacağını düşünüyorum. Yanlışım olursa kusura bakma.

Ekran kartının işlemciye yetmemesi diye bir durum olmaz, böyle bir bakış açısı ile bakarsak her bir işlemci için 1 tane ekran kartı uyumlu olabilirdi. İşlemci darboğazında oyunlarda aşırı droplanmalar ile karşılaşırsınız. Ekran kartının yetersiz kaldığı durumda ise sadece işlemcinin potansiyel performansı sınırlanır ancak bir darboğaz kaynaklı droplanma yaşanmaz. Aksine ekran kartının sürekli olarak tam potansiyeli alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı