GT 1030 vs RX 550

TRdarnees62

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm aklıma takılan bir soru varda onu sizlere sormak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bende GT 1030 var ama bu kartla çoğu oyunu oynarken çözünülürlüğü 720P'ye çekip bütün ayarları düşük yaptığım zaman bile çok düşük FPS alabiliyorum. Benim kasam ufak kasalardan güç kaynağı düşük kasa anakartın üzerindeki ekran kartı slotu da ufak bü yüzden Low profile ekran kartlarını tercih etmem gerekiyormuş. Şimdi ise RX 550 almayı düşünüyorum çift fanlı olanından 600 küsur TL idi galiba yanlış hatırlamıyorsam. Sizce GT 1030'u bırakıp RX 550'yi alınır mı, iki kart arasındaki performans farkı nedir?

Değiştirmeye değecek bir performans artışı olmaz. İşlemci, RAM gibi bileşenler de yetersiz geliyor olabilir. Eğer bunlarla ilgili sıkıntı yoksa en az RX 560 gibi bir karta geçmek performans
olarak fark yaratır.

Değiştirmeye değecek bir performans artışı olmaz. İşlemci, RAM gibi bileşenler de yetersiz geliyor olabilir. Eğer bunlarla ilgili sıkıntı yoksa en az RX 560 gibi bir karta geçmek performans oparak fark yaratır.

İşlemcim i5 2400 3.10 GHz RAM'ım 12 GB ama dediğiniz RX 560 benim kasama olur mu ki düşük profil ekran kartı kullanmak zorundayım çünkü.

Değiştirmeye değecek bir performans artışı olmaz. İşlemci, RAM gibi bileşenler de yetersiz geliyor olabilir. Eğer bunlarla ilgili sıkıntı yoksa en az RX 560 gibi bir karta geçmek performans.
Olarak fark yaratır.

Daha doğrusu şöyle sorayım performans değişikliğinden ziyade hangi kart tercih edilmeli sizce?

1050Ti gibi kartların LP olanları vardı, RX 560 için de bakılabilir. Piyasada ekran kartı bulunamıyor olması bir sıkıntı. İşlemci bazı oyunlarda bir miktar darboğaz yapabilir. RAM'i de 2x4, daha iyisi 2x8 şeklinde çift kanal çalıştırmak da performansa etki eder.

1050Ti gibi kartların LP olanları vardı, RX 560 için de bakılabilir. Piyasada ekran kartı bulunamıyor olması bir sıkıntı. İşlemci bazı oyunlarda bir miktar darboğaz yapabilir. RAM'i de 2x4, daha iyisi 2x8 şeklinde çift kanal çalıştırmak da performansa etki eder.
peki 1050Tİ mı 1050 mi.

Arkadaşlar selamünaleyküm aklıma takılan bir soru varda onu sizlere sormak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bende GT 1030 var ama bu kartla çoğu oyunu oynarken çözünülürlüğü 720P'ye çekip bütün ayarları düşük yaptığım zaman bile çok düşük FPS alabiliyorum. Benim kasam ufak kasalardan güç kaynağı düşük kasa anakartın üzerindeki ekran kartı slotu da ufak bü yüzden Low profile ekran kartlarını tercih etmem gerekiyormuş. Şimdi ise RX 550 almayı düşünüyorum çift fanlı olanından 600 küsur TL idi galiba yanlış hatırlamıyorsam. Sizce GT 1030'u bırakıp RX 550'yi alınır mı, iki kart arasındaki performans farkı nedir?
Hocam sürücüleriniz güncel mi ?

2. elde bulabildiğin en iyisi diyelim. Bu seviye kartlarda madencilik mümkün olmadığı, sıfır ekran kartı piyasası da gereksiz uçuk fiyatlar çektiği için 2. el bakılabilir.

Öncelikle RivaTuner programını da indirin.
2. elde bulabildiğin en iyisi diyelim. Bu seviye kartlarda madencilik mümkün olmadığı, sıfır ekran kartı piyasası da gereksiz uçuk fiyatlar çektiği için 2. el bakılabilir.
Hocam ben darboğazdan şüpheleniyorum bence bize bi değerleri atsın ona göre karar verelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı