Çözüldü GT 240 sistemde Rocket League açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Elxoe

Hectopat
Oyunu dün Epic Games'den indirdim. Oyuna girmeyi deneyince siyah ekranda kalıp beni attı birnevi çöktü. Dosyaları doğruladım yeniden denedim ama olmadı. Oyun çöktüğünde mesajıma bir şeyler kopyalıyordu.
Kopyalanan mesaj:
Fatal error!

Address = 0xd64b65fa (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64a402a (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64ac3fe (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd5a2dc46 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd5db5f29 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64fbb06 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64fa64b (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64eec3e (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd64f244e (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd5e4aca6 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd6508bc6 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd6508873 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd65088ea (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd650e441 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xd6c22947 (filename not found) [in E:\rocketleague\Binaries\Win64\RocketLeague.exe]
Address = 0xb8a07034 (filename not found) [in C:\WINDOWS\System32\KERNEL32.DLL]
Address = 0xb977cec1 (filename not found) [in C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll]
Address = 0xb977cec1 (filename not found) [in C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll]

Process Monitor ile yaptığım raporum:

S1.png

S2.png

S3.png

S4.png

S5.png

S6.png

Çözüm
Bu sistemle bu oyunu oynayamazsınız maalesef. Oyun son güncellemeyle DX11 desteğini zorunlu kılıyor. Sizin kartınızın da DX11 desteği bulunmuyor.

Fakat bir başka güncellemeyle DX9 desteğinin geri geleceği söylentileri var. Biraz bekleyin, doğruysa yeni gelecek olan güncellemeyle beraber oynayabilirsiniz.
Bu sistemle bu oyunu oynayamazsınız maalesef. Oyun son güncellemeyle DX11 desteğini zorunlu kılıyor. Sizin kartınızın da DX11 desteği bulunmuyor.

Fakat bir başka güncellemeyle DX9 desteğinin geri geleceği söylentileri var. Biraz bekleyin, doğruysa yeni gelecek olan güncellemeyle beraber oynayabilirsiniz.

Çözüm

Peki hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı