GT 420 - 4 GB RAM sistem format atılmasına rağmen kasıyor

Jans

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır kullanmadığım kasayı açayım dedim ancak çok kastığını görünce format atmaya karar verdim. Format attıktan sonra PC yine hızlanmayınca sorun belki HDD'de olabilir deyip SSD aldığım için kullanmadığım laptop HDD'yi bu kasaya takıp tekrar format attım ancak nafile, yine yavaş. Sizce ne yapabilirim? PC'de 4 GB RAM ve GeForce GT 420 ekran kartı var, işlemcisi Pentium 4.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi işletim sistemini kurdunuz? SSD varsa Windows 8.1 ya da Windows 10 kurun. Windows 7, SSD ile uyumsuz çalışıyor olabilir.

Hocam Laptop HDD kullandım kasada. Ona da Windows 7 kurdum.

Hocam o GPU 2012-2013 işlemci 2001-2009 arası. İşlemci oldukça eski onu değiştirin(yükseltin) derim

Hocam kasayı açıkçası öyle kenarda dursun diye kullanmak istiyorum. Atıyorum esas kullandığım bilgisayar arıza yaparsa Google'da YouTube'da falan gezmek isterim, Twitter, Facebook'da 2-3 gönderi yazarsam diye de bu PC'yi kullanmak istemiştim. Ben kasmanın HDD kaynaklı olduğunu düşünüp Laptop HDD takmıştım ama o da fayda etmedi. Sizce işlemci kasma yaratıyor olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır kullanmadığım kasayı açayım dedim ancak çok kastığını görünce format atmaya karar verdim. Format attıktan sonra PC yine hızlanmayınca sorun belki HDD'de olabilir deyip SSD aldığım için kullanmadığım laptop HDD'yi bu kasaya takıp tekrar format attım ancak nafile, yine yavaş. Sizce ne yapabilirim? PC'de 4 GB RAM ve GeForce GT 420 ekran kartı var, işlemcisi Pentium 4.

32 Bit işlemci bir de 4 GB RAM onun için iyi miktar değil 3 GB görüyor en fazla Core 2 Duo'ya falan yükseltin en fazla.

Hocam kasayı açıkçası öyle kenarda dursun diye kullanmak istiyorum. Atıyorum esas kullandığım bilgisayar arıza yaparsa Google'da YouTube'da falan gezmek isterim, Twitter, Facebook'da 2-3 gönderi yazarsam diye de bu PC'yi kullanmak istemiştim. Ben kasmanın HDD kaynaklı olduğunu düşünüp Laptop HDD takmıştım ama o da fayda etmedi. Sizce işlemci kasma yaratıyor olabilir mi?
Pentium 4 şu anda sadece bir çöpten ibaret. Günümüzün basit işlerini bile yapmak için yetersiz. En azından bir çift çekirdek işlemciye geçmek işinizi gerebilir. Biraz daha fazlası için 4 çekirdek işlemci bakın anakart desteği dahilinde. (Q6600, Q9300, Q9400 olabilir.)
GT420 yeterli düzgün bir web deneyimi için, 4G RAM idare ederin altında kalıyor artık, yanına bir 2G çubuk eklerseniz rahatlar. Tabii önce işlemciyi değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı