GT 520 ile The Witcher 2

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Benim ekran kartı GT 520 olan bir dizüstü bilgisayarım var. 4 GB RAM, Intel Core 2410q işlemcisi var. Siz The Witcher 2 için soldan ikinci rakamı en az 8 olmalı yazmıştınız ama ben bu bilgisayarlarla hiç kasmadan rahatça oynayabiliyorum. Normalde ekran kartı çok kötü olması gerek ama, çok iyi. Bu nasıl oluyor.

Öncelikle bizim yazdığımız sistem gereksinimleri masaüstü bilgisayarlar için. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan monitörlerin çözünürlüğü daha yüksek olduğu için bu PC’ler daha güçlü ekran kartlarına ihtiyaç duyuyorlar. Sen oyunu 1366 x 768 çözünürlükte 720p olarak oynarken masaüstü kullanıcıları aynı oyunu 1920 x 1080 çözünürlükte 1080p olarak oynuyorlar. Bu da sisteme daha çok yük bindiriyor. Yine sistem gereksinimleri bölümündeki bileşenler, oyun geliştirici tarafından “tavsiye edilen” bileşenlerden seçiliyor.

Bir de minimum sistem gereksinimleri var fakat o sistemlerle oyunu oynamaya kalkınca düşük grafikler yüzünden ana karakteriniz büyücü yerine çapulcu oluyor. Herhalde sen de şu anda düşük ayarlarda oyunu çapulcu modunda oynuyorsun. Ekran kartın vasat değil ama iyi de değil. Ayarları biraz artırıp büyücüyü görmeye çalışırsan bilgisayarını aşırı ısınmadan eriyip dizlerinin arasından akıp gidebilir.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı