GT 525M oyunlarda ısınma sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Merhaba. Benim bilgisayarımın özellikleri şöyle:

• Intel Core i5-2410M 2.30 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.90 GHz.) 3 MB Cache Bellek İşlemci
  • 4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) RAM
  • 640 GB SATA (5400 Rpm) HDD
  • Microsoft Windows Home Premium (64 Bit)
  • NVIDIA GeForce GT 525M Max.2806 MB Ekran Kartı

Ben bilgisayarımı alalı 1 sene oluyor ve Battlefield Bad Company 2, Battlefield 3, NBA 2K12, Assasin's Creed Revelations ve Brotherhood gibi oyunları son çöznürlükte hiç kasmadan ve bir sorun yaşamadan oynayabiliyordum. Abim çizim programları AutoCAD 2012, Inventor Fusion 2012 ve Probina Orion 2011 yükledi ve bilgisayar oyunlarda çok ısınmaya başladı. Ben sorunu F.E.A.R. 3 oynarken farkettim. Oyndarken 15-20 dk sonra bilgisayar ısınıyor ve kendi kendini kapatıyor. Ben ilk baş oyundandır diye düşündüm ama sonradan Need for Speed:MW yükledim aynı şekilde yine aşırı ısınıyor bilgisayar. Ben sorunun o programlardan kaynaklandığını düşünüyorum ama emin olamıyorum. Bunun sebebi nedir ve bu bilgisayar beni kaç sene idare eder ?

Fanların tozla dolması ve termal macunun kuruması, abinin programları kurması ile aynı zamana denk gelmiş sadece. Yapman gereken, ürünü garantiye yollayıp fanlarını temizletmek ve ayrıca termal macununu da yeniletmek. Sonrasında ısınma ve performans düşüklüğü sorunları ortadan kalkacaktır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı