GT 525M sistemde oyunlar kasıyor

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Merhabalar, ekran kartım GT 525M. Minecraft, Zula, CS:GO ve Roblox gibi oyunlarda lag oluyor. Özellikle Minecraft'a en düşük ayarlarda olmasına rağmen FPS 50-60'dan direkt 0'a düşüp donuyor, sonra yine yükseliyor. Bunu nasıl çözebilirim?

2020-09-22_12.01.40.png

Sisteminizin diğer parçalarını yazabilir misiniz?

OptiFine kullanıyor musunuz?

Intel Core i7 2.nesil işlemci.
NVIDIA GT525M 1GB ekran kartı
4 GB DDR3 (1333MHz) RAM.
Windows 10 Home.
Sisteminizin diğer parçalarını yazabilir misiniz?

OptiFine kullanıyor musunuz?

Düzeltme: Oyuna daha fazla RAM vermeyi deneyebilirsiniz. Zira sağ üst köşede sadece 512 MB RAM verildiği yazıyor.

Hayır OptiFine kullanmıyorum.

Bilgisayarın ısınmadığından emin ol. İçini açıp güzelce bir temizle termal macununu yenile, format at sonrasında. 4 gb lık bir ram alıp 8 gb a tamamla ve mümkünse bir ssd al. Gözle görülür bir şekilde hızlı çalışır sistem ama oyunlar yine aynı şekilde olursa yapabilecek bi şey yok.

Bilgisayarın ısınmadığından emin ol. İçini açıp güzelce bir temizle termal macununu yenile, format at sonrasında. 4 gb lık bir ram alıp 8 gb a tamamla ve mümkünse bir ssd al. Gözle görülür bir şekilde hızlı çalışır sistem ama oyunlar yine aynı şekilde olursa yapabilecek bi şey yok.
Oyuna az bir miktarda RAM vermesinden kaynaklanıyor benim kendi görüşüme göre. Zira ben bu sürümde E5200 ve HD 7450 ile 200 FPS gördüğümü hatırlıyorum.

Geri
Yukarı