GT 540M Detroit oynatır mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
Sanmıyorum. Minimum sistem gereksinimlerinde GTX 660 gerekeceği yazıyor.
Kaldırmasa bile bu fiyata kaçırma bence. Al bir köşede dursun. En kötü, yeni PC alınca oynarsın.

540m'yi en son Mafia 3'te bırakmıştım. GTA 5'i Yüksek (High) ayarlarda oynatabilen bu kart, her nedense Mafia 3'te tıkanmıştı. Bence sorun, kartın yetersiz gelmesinden çok teknolojik hileler ve planlı eskitme üzerine kurulu. Eğer oyun da bu çarka dahil olmaz ve AC serisi gibi illaki güncel sürücü istemez ise minimum ayarlarda da olsa oynatacaktır.

Dip not: İmkansıza yakın bir beklenti olur tabii...

Son düzenleyen: Moderatör:
540m'yi en son Mafia 3'te bırakmıştım. GTA 5'i Yüksek (Hing) ayarlarda oynatabilen bu kart, her nedense Mafia 3'te tıkanmıştı. Bence sorun, kartın yetersiz gelmesinden çok teknolojik hileler ve planlı eskitme üzerine kurulu. Eğer oyun da bu çarka dahil olmaz ve AC serisi gibi illaki güncel sürücü istemez ise minimum ayarlarda da olsa oynatacaktır.

Dip not: İmkansıza yakın bir beklenti olur tabii...
Mafia 3'de bütün kartlar tıkanmıştı🙂 Bunun sebebi ise oyunun optimizasyonunun rezalet ötesi olması. Planlı eskitme, teknolojik hileler vs. olduğuna inanmıyorum. 540M 2011 yılı civarında çıkan ve o zamanın giriş seviye laptop GPU'su. Çıktığı zamanda bile güçsüz bir karttı. Günümüz oyunlarını oynatamaması kadar normal bir durum yok. PC platformu çok güçlü bir platform. Oyun yapımcıları bu sebeple optimizasyon üzerinde çok uğraşmıyorlar.

Not: Kıyaslama olması açısından belirteyim: GTX 950M, masaüstü versiyonu GTX 950'den %50 daha güçsüz.

Mafia 3'de bütün kartlar tıkanmıştı🙂 Bunun sebebi ise oyunun optimizasyonunun rezalet ötesi olması. Planlı eskitme, teknolojik hileler vs. olduğuna inanmıyorum. 540M 2011 yılı civarında çıkan ve o zamanın giriş seviye laptop GPU'su. Çıktığı zamanda bile güçsüz bir karttı. Günümüz oyunlarını oynatamaması kadar normal bir durum yok. PC platformu çok güçlü bir platform. Oyun yapımcıları bu sebeple optimizasyon üzerinde çok uğraşmıyorlar.

Not: Kıyaslama olması açısından belirteyim: GTX 950M, masaüstü versiyonu GTX 950'den %50 daha güçsüz.
Demek istediğinizi anlıyorum ama bahsettiğim konunun en güzel örneğini cep telefonlarında görebilirsiniz. iPhone CPU Mhz hızını düşürür, Android telefonlar 2 yıldan sonra güncelleme vermez (Ki o güne kadar verdikleri de asla stabil olmaz), git gide ve anlamsızca RAM yükseltmeye zorlanırsınız vs. Kapitalizmde her zaman daha iyisi vardır ve bu teknolojik bir hiledir! Neden sadece RTX 2080 Ti yok da, alt basamaklar var? Çünkü sürekli bir ulaşılmazınız ve kendinizi çıkmak zorunda hissettiğiniz bir merdiveniniz olmalı. Tam "Ulaştım!" dersiniz ve bir bakarsınız ki AMD yeni bir kart çıkarmış! Belkide 3000 serisi gelmiş ve sözde RTX optimizasyonu oturmuş ve yine sözde oyunlar arasında kullanımı yaygınlaşmış vs.

Evet yapımcılar uğraşmıyor, çünkü uğraşmaya ihtiyaçları yok. Karşılarında önüne geleni tüketmeye hazır bir zombi topluluğu var :)

+ Optimizasyon dediğimiz sorun bile başlı başına teknolojik bir hiledir ve tek derdi, bize tüm oyuncaklarını satmaktır...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı