GT 540M sistemin tamiri ne kadar tutar?

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT540M VRAM arızası ve anakart ekrana görüntü vermiyor. Çakmak ile bozdum.
Bilgisayarcı ne kadar bir fiyata halleder sizce?

Ekran kartı NVIDIA GeForce GT540M VRAM arızası ve anakart ekrana görüntü vermiyor. Çakmak ile bozdum.
Bilgisayarcı ne kadar bir fiyata halleder sizce?
Götürdüğün yere göre değişir.
Bu arada, niye çakmak tuttuğunu sorabilir miyim?

Yüzü astarını geçer artık. Reballing yapılsa bile asla eskisi gibi olmaz. Bu arada cihazınızın marka modelini yazabilir misiniz? Ben de GT 540M kullanıyorum o yüzden sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Götürdüğün yere göre değişir.
Bu arada, niye çakmak tuttuğunu sorabilir miyim?

Hocam vida yalama olmuş. Bende vidaya çakmak tutayım( gevşer diye) derken anakart yaktım.
Yüzü astarını geçer artık. Reballing yapılsa bile asla eskisi gibi olmaz. Bu arada cihazınızın marka modelini yazabilir misiniz? Bende GT 540M kullanıyorum o yüzden sorayım dedim.

Grundig GNB 1565.

Peki tahmini kaç isterler?

Evet... İşlemcimi çalan ve anakart arızası diye 500 TL verdiğimiz ama sadece format atan bir Bilgisayarcı var ö
Eğer kötüyse, kazık bir fiyat çıkaracaktır muhtemelen.
Sırf öylesine gidip fiyat sorabilirsin.
Ekran kartını çalıp çalmayacağı ise bilinmez.

Eğer kötüyse, kazık bir fiyat çıkaracaktır muhtemelen.
Sırf öylesine gidip fiyat sorabilirsin.
Ekran kartını çalıp çalmayacağı ise bilinmez.
GT 540M anakarta gömülü değil mi? Bu tür mobil ekran kartları ya gömülü ya da lehimli oluyor.

Komple anakartı çalsın o zaman. 😆

Çakmağı GPU'ya vurdun mu yoksa yakıp GPU'ya mı tuttun? Zira çakmakla bozmak çok kapsamlı bir terim.

Büyük ihtimalle tamir edilemez bir hasara yol açtın. Slotla bağlanan GPU'ya sahip bir cihaz olduğunu düşünmüyorum. Anakarta lehimli olduğu için aynı model anakartla değişim yapmak gerekebilir. Reballing kalıcı bir çözüm olmadığı için boşa kürek çekmeye gerek yok. Anakart değişimi de cihazın 2. el fiyatına yaklaşabilir.

Ben olsam cihazın Wi-Fi kartı ve RAM gibi parçalarını söküp satarım. Ekranını da HDMI kartı bağlayıp monitör olarak kullanırım. Tamir ettirmeye değecek bir donanıma sahip olduğunu düşünmüyorum. Vega 3 bile 540M'den daha iyi performans veriyor.

Geri
Yukarı