GT 540M Sürücüsünü kurarken DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL alıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tr_onur

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, cihazımda GT 540M ekran kartı mevcut. Bu güne kadar grafik kartı sürücülerinde hiçbir sıkıntım olmamıştı. Nvidia sürücü güncellemesini duyurunca güncellemek istedim. 355.82 sürüm numaralı sürücüyü indirdim ve kurmak istedim ancak kurulum tamamlanamadı.

Geforce experience programı ile kurmaya çalıştım yine aynı hatayı aldım. DDU ile güvenli modda eski sürücüyü sildim, yüklerken yine aynı hatayı aldım. 355.82 sürücüsü kurulmayınca bir önceki sürücüye dönmek için 355.60 sürümünü indirdim. Bu sürücüyü yüklerken ise mavi ekran hatası aldım ve bilgisayar yeniden başladı.

Tekrar 355.60 sürücüsünü kurmayı denedim ve kurulum başarıyla bitti. Şuan Windows 10 Home 64-bit kullanıyorum. Sürücüleri işletim sistemime uygun olarak indirdim. Neden mavi ekran veriyor? Minidump dosyası: tr_onur_minidump.rar
@Murat5038 @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Hotkey sürücünü güncelle, İntel ekran kartını güncelleyip sonra güncel Nvidia sürücünü yüklemen gerekirdi. Biosta güncel değilse güncelle.
Cihazım casper (cne) ve ben Recep Baltaş'ın paylaştığı sürücüyü(Casper PHotkey Driver v1.00.0094) kullanıyorum. Malum bios güncellemesi de yok. Intel Hd Graphics sürücüsü, Intel'in sitesinde windows 10 uyumlu sürücü bulamadım. "Intel Driver Update Utility" programı ile denedim ama driver bulunamadı. Windows update' te her şey güncel. Şuan sorunsuz bir şekilde 355.60 sürücüsünü kullanıyorum. Intel Hd Graphics 3000 için Windows 10 64-bit sürücü nereden indirebiliriz?

@Murat5038 verdiğiniz sürücülerin hepsini yükledim ve 355.60 sürüm numaralı sürücüyü tekrar test etmek için kaldırıp yükledim. Hiç mavi ekran vermedi, ama 355.82 numaralı yeni çıkan sürücü hiçbir şekilde yüklenmiyor.

Physx silmediğin için oluyor. DDU ile silmiyorsun anlaşılan.
DDU ile de denedim ancak sonuç değişmiyor. Bu son güncelleme ile pek bir fark olacağını sanmıyorum, yüklenmese de olur. Bir sonraki güncellemeyi bekleyeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı